stat

WYSTAWA: Anita Cempa - Światłocień / vol.2

Zapraszamy na wystawę 'Światłocień / vol.2', autorstwa Anity Cempa. Prace będzie można oglądać w Teatrze BOTO do dnia 31 października 2020 roku.

Anita Cempa - urodzona w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie. Ukończyła dwa kierunki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Grafikę na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Projektowanie Form Użytkowych na Wydziale Wzornictwo Przemysłowe i Architektura Wnętrz. Stypendystka Prezydenta Sopotu - Stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Obecnie tworzy w pracowni w WL-4 Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Ostatnia wystawa indywidualna - czerwiec 2020 - Dworek Sierakowskich w Sopocie.

"Światłocień/vol.2"
Obecna wystawa zawiera cykl obrazów przedstawiających studium kobiecego ciała. Inspiracją do cyklu są przeciwstawione sobie dwa aspekty kobiecej natury. Archetyp Ewy symbolizujący kreację, oraz Lilith utożsamiany z silną wyemancypowaną seksualnością a także destrukcją.

Poprzez użycie materiału będącego podstawą kreacji we wszechświecie artystka symbolicznie nawiązuje do aktu tworzenia w ogólnym znaczeniu.

Użyta w pracach technika odnosi się do procesu w którym nieożywiona materia - węgiel - w połączeniu z siłą witalną tworzy życie.

Nagość w obrazach przedstawiona jest w dyskretny, nie nachalny sposób. Sylwetki są statyczne jakby śpiące lub dopiero po przebudzeniu. Niektóre się przenikają.

Z prac emanuje zmysłowość i spokój.

14 sierpnia - 22 listopada 2020, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

9 - 27 października 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?

 

Najczęściej czytane