stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

V Festiwal Trójmiejskich Improwizatorów - Podaj Pagaj (2 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Rezerwujcie czas w dniach 25-27 października - podawania pagaja edycja piąta przed nami! Inkubator Kultury Kulmiasto oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na trzy dni z prawdziwie trójmiejskim impro.

W programie improwizowane spektakle najciekawszych lokalnych grup i projektów, a także niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju występy składów mieszanych. Wszystko okraszone aktywnościami specjalnymi takimi jak: rozgrywki RPG czy warsztaty dla chcących rozpocząć swą przygodę z teatrem impro.

To nic, że woda zimna. Zakładaj piankę, wskakuj i... Podaj Pagaj!

Podczas V edycji festiwalu wystąpią:
- Czterej + Vatra
- Czwarty Kolo u Wozu
- L et S DUET
- Nie Oczekuj
- No i Fajnie - Teatr Impro
- Paweł Kukla Solo
- Pro Forma
- SzaFoFe
- Wojciech Tremiszewski Solo
- Ziomki - duet impro
- Podaj Dźwięk pod kuratelą Huberta Świątek
- Miksery pod kuratelą: Małgorzata Różalska i Janek Malinowski

PROGRAM

25.10.2019 PIĄTEK - RATUSZ STAROMIEJSKI
Godzina 18.00


CZTEREJ + Vatra
Miks Małgorzaty Różalskiej

przerwa

CZWARTY KOLO
SZAFOFE

26.10.2019 SOBOTA - RATUSZ STAROMIEJSKI
Godzina 18.00


ZIOMKI
LETS DUET

przerwa

PRO FORMA
PODAJ DŹWIĘK - improwizowany spektakl pod batutą Huberta Świątka

27.10.2019 NIEDZIELA - RATUSZ STAROMIEJSKI
Godzina 18.00


NIE OCZEKUJ
KUKL I TERMOS SOLOS

przerwa

NO I FAJNIE
GRY IMPRO - miks Janka Malinowskiego


PRO FORMA
Pro Forma to Emilia Szydłowska, Tadek Jaśkiewicz i Bartosz Cicharski. Ta trójka improwizatorów odrzuca konwenanse i tworzy autorskie spektakle. Mieszanka komedii, dramatu i odrobiny absurdu to dla nich chleb powszedni. Daj się wciągnąć do ich niecodziennego świata.

ZIOMKI
Dwóch kumpli, wspólna historia, co ich łączy, a co ich dzieli. To jakimi ziomkami są dla siebie określi publiczność, Mateusz i Rafał zajmą się całą resztą. Ich połączyła wiśniówka w piwie.   Występuje: Mateusz Jankowski i Rafał Kaczmarski

WOJCIECH TREMISZEWSKI SOLO
Wojciech Tremiszewski, zakamuflowany eksplorator internetu i ludzi, zaprezentuje na Pagaju spektakl, który zaimprowizuje sam ze sobą. Będzie on najprawdopodobniej wnikliwym wejrzeniem w głąb duszy ludzkiej, w której znajdują się zakamarki. Tytuł spektaklu to "Rydwan..." i będzie to rydwan najprawdopodobniej metaforyczny. A o dokończenie tytułu Wojtek poprosi widzów.

SzaFoFe
Nie mamy scenariusza, nie mamy reżysera, nie mamy suflera.
Mamy siebie nawzajem, mamy wyobraźnię, mamy widownię.
Rozbawiamy Was, rozbawiamy siebie nawzajem.
Jesteśmy z Wami Tu i Teraz.
Jesteśmy Bebe, Waldek i Adam
Jesteśmy SzaFoFe.

CZTEREJ I VATRA
Klimat. Fatum. Światło. Dźwięk. Klęska. Sukces. Mrok. Nadzieja. Pustka. Wszystko to w 20minut. Plus szczypta... słowiańszczyzny. Czterej i Vatra zaprezentują spektakl, jakiego jeszcze w Trójmieście nie było. To warto przeżyć.

NIE OCZEKUJ
Grupa ludzi żeglująca po nieznanych wodach spektakli improwizowanych. Żadnych ról i scenariuszy. Tylko ich głowy i otwarte morze. Nie ma co oczekiwać zatem niczego normalnego.

CZWARTY KOŁO U WOZU
Czwarty koło u wozu to projekt, w którym trójka gdańskich improwizatorów, cyklicznie zaprasza do występu wybranego gościa i pozwalając sobie puścić wodze fantazji, sprawia, że cała maszyna rusza we wspólną podróż na scenie.

MIX MAŁGORZATY RÓŻALSKIEJ
Bonnie i Clyde.
Bratnie dusze. Arcywrogowie. Z kim chcielibyście rzucić się w wir przygody? Z kim nie chcielibyście znaleźć się w jednym pokoju? Niektóre historie splatają się same i wciągają dwoje ludzi, czy tego chcą, czy nie. Każdy ma swój cel, raz ramię w ramię, raz oko w oko. Autorski spektakl, grany z sukcesami w mieszanych składach na otwarciach festiwali TILT w Tallinie i BIG IF w Barcelonie poprzedzony będzie warsztatami dla obsady.

Małgorzata Różalska (Róża) - improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku. Jej pierwszą grupą byli W Gorącej Wodzie Kompani, aktualnie w Polsce można zobaczyć ją między innymi w projektach "7 Kobiet w Różnym Wieku", "Abordaż" z Wiolką Walaszyk i Michałem Leją, "Muzalians", czyli impro/taniec/beatbox, od 12 lat prowadzi Teatr Improwizacji Uniwersytetu Gdańskiego i "Młode Impro". Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart. Jest w zarządzie międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, między innymi podczas Improvention w Canberze, Seattle International Festival of Improv, IMPRO Berlin, IMPRO Amsterdam, Sacrebleu! w Strasburgu, Impro Salento we Włoszech, Mt.Olymprov w Atenach, BIG IF w Barcelonie, TILT w Tallinie, czy Sofia International Improv Fest. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej.

---
ORGANIZATOR
Inkubator Kultury Kulmiasto

WSPÓŁORGANIZATOR
Nadbałtyckie Centrum Kultury

---
Więcej informacji na:
www.kulmiasto.pl
Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło" -- https://www.facebook.com/podajwioslo/

---
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30-70 zł
Bilety i karnety do nabycia wkrótce www.KupBilecik.pl , panbilet.pl oraz w dniu wydarzeń na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Wszystkie wydarzenia w Nadbałtyckim Centrum Kultury rozpoczynają się o godzinie 18.00.
Bilet całodzienny 30 zł
Karnet na 3 dni 70 zł

Opinie (2) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?