stat
Impreza już się odbyła

Usłyszeć obraz - szkolenie z audiodeskrypcji

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z audiodeskrypcji, realizowanym już po raz drugi przez CSW ŁAŹNIA w ramach programu spotkań ze sztuką współczesną dla osób z dysfunkcją wzroku oraz słuchu "Usłyszeć obraz".

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia werbalnego opisu obrazu i treści wizualnych, które umożliwią osobom z niepełnosprawnością wzroku samodzielny odbiór sztuki. Szkolenie składać się będzie z cyklu spotkań warsztatowych oraz praktyki w postaci oprowadzania osób z dysfunkcją wzroku po aktualnie prezentowanych w CSW ŁAŹNIA 2 wystawach.

-------
Metody pracy
Zajęcia prowadzone będą metodami aktywnymi, opartymi na doświadczaniu. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję przyjąć perspektywę osoby niewidomej i niedowidzącej i z tego miejsca spojrzeć na sytuację i potrzeby osób z dysfunkcją wzroku.

Prowadzącymi szkolenie będą specjaliści z Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zaangażowani w tworzenie audiodeskrypcji i prowadzenie szkoleń tłumaczy-przewodników osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu.
------
Uczestnicy
Do uczestnictwa zapraszamy osoby pełnoletnie, które są zainteresowane wspieraniem osób niewidomych i niedowidzących w odbiorze sztuki.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
------
Czas i miejsce szkolenia
Cykl obejmuje spotkania warsztatowe oraz praktykę w formie oprowadzań, podczas wernisaży odbywających się w CSW ŁAŹNIA 2. 

Miejsce szkolenia:
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk, Nowy Port.
------
Harmonogram szkoleń:
w godzinach 10:00 - 15:00 w dniach:
03.06.2017 r.
10.06.2017 r.
24.06.2017 r.

------
Zgłoszenia na szkolenie można przesyłać do dnia 2 czerwca 2017 drogą elektroniczną na adres artsee@laznia.pl bądź osobiście na adres: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk, Nowy Port.

Prosimy o wypełnienie i dołączenie formularza zgłoszeniowego - 
formularz znajduje się na stronie www.laznia.pl w zakładce edukacja - warsztaty. ------
USŁYSZEĆ OBRAZ - PROGRAM SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU ORAZ SŁUCHU
Program "Usłyszeć obraz" skierowany jest do osób niewidomych i niedowidzących, a jego założeniem jest włączenie osób z ww. dysfunkcją do odbioru sztuki współczesnej. Program zakłada również uczestnictwo osób pełnosprawnych, które chciałby nauczyć się języka audiodeskrypcji i tym samym stać się przewodnikami po świecie sztuki.


Program "Usłyszeć obraz" realizowany jest w ramach zadania "Nowy Port. W Centrum", realizowanego w ramach projektu "Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 2019 roku w ramach festiwalu Literacki Sopot pisarz znany na całym świecie wystąpił w spektaklu swojego autorstwa. O kim mowa?