stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Urodziny Heweliusza (1 opinia)

Co roku zapraszamy Was, by wspólnie celebrować urodziny naszego Szanownego Patrona. Także w tym roku możemy popatrzeć razem w gwiazdy, wziąć udział w kosmicznych warsztatach czy też poznać Heweliusza nieco lepiej podczas spektaklu plenerowego inspirowanego jego życiem. To co, przyjdziecie?

Relacja z imprezy

kwi 17

piątek, godz. 16:30, 18:30

bilety 50-100 zł
Kup bilet
Program Urodzin Heweliusza

WARSZTATY | Kieszonkowe planetarium
adresaci: dzieci od 9 roku życia z rodzicami
godzina: 11:00, 13:00, 15:00
miejsce: Wozownia Artyleryjska (II piętro, sala Strakowskiego)
Miał świetnie wyposażone obserwatorium, konstruował lunety, mikroskopy, globusy, stworzył prototyp peryskopu i pierwszą mapę Księżyca, badał ruch komet i rysował gwiazdozbiory, a w wolnych chwilach w towarzystwie gadatliwej papugi popijał piwo w ogrodzie, gdzie hodował cytryny. Nikt inny - tylko Heweliusz! Zapraszamy na warsztaty, podczas których przybliżymy postać naszego patrona, stworzymy kieszonkowe planetarium, a nawet zbudujemy kometę!

SPEKTAKL PLENEROWY | Uczeń Heweliusza
adresaci: dzieci od 9 roku życia i dorośli
godzina: 16:00
miejsce: Majdan - główny plac fortu
Kim był Heweliusz? Co wypatrzył na niebie? Jakim był nauczycielem? - zapraszamy na spektakl plenerowy w wykonaniu grupy teatralnej El Trupa Kabra. Będzie to opowieść dorosłego Ucznia, który wspomina swojego mistrza Heweliusza, w szczególności jego dokonania i osiągnięcia. Aktorzy będą animować scenografię, która przeniesie nas w świat astronomii. Opowieść dopełni słuchowisko inspirowane komiksem "Uczeń Heweliusza" wydanym przez WiMBP i Hevelianum. W dniach 26-28 stycznia komiks można kupić w Hevelianum w cenie promocyjnej 10 zł.

POKAZ MULTIMEDIALNY | Kosmiczne opowieści z AstroCamerą
adresaci: bez ograniczeń wiekowych
godzina: 17:00
miejsce: Wozownia Artyleryjska (I piętro, sala Haxo)
Tego wieczora przy muzyce obejrzymy prace nagrodzone w kolejnych edycjach konkursu AstroCamera, jedynego w Polsce międzynarodowego konkursu astrofotograficznego. Konkurs ma już siedmioletnią tradycję i wielki dorobek. Miłośnicy fotograficznego utrwalania zjawisk astronomicznych przyglądają się mgławicom, gromadom gwiazd, planetom, kometom i galaktykom... Dech zapiera!
Opowieści będzie snuł Sebastian Soberski - kierownik Planetarium w Grudziądzu oraz radioobserwator w Centrum Astronomii UMK w Toruniu. Pokazowi będzie towarzyszyć muzyka Przemysława Rudzia - kompozytora i wykonawcy muzyki elektronicznej, popularyzatora astronomii, autora książek i przewodników.

Obserwacja przez teleskop z astronomami Hevelianum
adresaci: dzieci od 6 roku życia i dorośli
godzina: od 17:00
miejsce: Majdan - główny plac fortu
Zapolujemy na naszą planetarną sąsiadkę - Wenus. Przyjrzymy się Siedmiu Siostrom znanym jako Plejady, czyli najbardziej znanej gromadzie otwartej na niebie. Poznamy też skarby króla zimowego nieba - gwiazdozbioru Oriona.
UWAGA! Obserwacje uzależnione od warunków pogodowych!

Na wszystkie wydarzenia z okazji Urodzin Heweliusza wstęp jest wolny.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na początku lat 20. XX wieku do Orłowa przybył na wakacje znany Polski pisarz. Był nim: