• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Rodzinne warsztaty ceramiczne
PATRONAT

U korzeni koloru. Rodzinne warsztaty z barwienia roślinami

Dawno, dawno temu ubrania barwiono roślinami rosnącymi wokół. Idąc na spacer na polanę, czy do lasu w dalszym ciągu możesz spotkać rośliny, które tworzą kolory w kontakcie z wodą. Które rośliny poznamy podczas naszych warsztatów? Marzanna nie tylko płynie dzikim potokiem rzeki wiosną, także barwi naturalnie tkaniny. Czy chcesz z nami odkryć na jaki kolor? Brzoza poza tańczeniem na wietrze lubi stwarzać barwy Słońca na bawełnie, lnie czy wełnie. Cebula, pani o wielu warstwach powoduje nie jedynie łzy, a także pięknie współpracuje z parą wodną tworząc barwy. Sumak octowiec mógłby być uznany za jakiegoś borsuka, a jednak buduje na drzewach puszyste kwiaty pozwalające odkryć kolory fioletów. Warsztaty barwienia roślinami będą pełne kwiatów, liści i opowieści o zielonym świecie roślin. Przyjdź i stwórz własną koszulkę farbując ją wybranymi przeze siebie roślinami.

paź 17

wtorek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 150 zł
lis 18

sobota, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
Mona Rena Górska - prowadzi autorską filozoficzną markę odzieżową MONA RENA. W wykonywanych ubraniach uwidacznia więź z naturą, przez m.in. barwienie naturalnie tkanin. Barwienie zgłębia od 2020 roku. Poznała dotychczas nawłoć, wrotycz, avocado, dąb, wierzbę wiciową, aksamitkę, skrzyp polny, szczaw, brzozę, orzech włoski, cebulę, chmiel zwyczajny, bez czarny, pokrzywę, świerk, olszę i inne.

Prowadzenie: Mona Rena Górska
Spotkanie towarzyszy wystawie "Dokładnie! Madonna pod jodłami"

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- dla kogo: dzieci 7-13 lat
- czas: 10.06.2023 r. od godz. 11:15 do godz. 15:30
- miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
- koszt: w cenie biletu wstępu
- ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl lub +58 301 70 61 w. 216 (w godz. 8.00-16.00), przy zapisach prosimy o podanie nazwy wydarzenia w tytule wiadomości

Dzieło ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu.

Mecenas Muzeum Narodowego w Gdańsku: Polska Grupa Energetyczna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: Organizacja trzech wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  1 - 12 zł
normalny – 20 zł
ulgowy – 12 zł
uczniowie i studenci 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 30 zł
bilet grupowy (grupy liczące 10 i więcej osób), cena za 1 os. – 15 zł
bilet 30-dniowy – 40 zł (bilet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawy stałe i czasowe w Muzeum w okresie jednego miesiąca od dnia zakupu biletu)

Opinie

Sprawdź się

Gdzie odbył się pierwszy powojenny festiwal jazzowy?