• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tydzień Estoński w GTS (5 opinii)

Na początku grudnia czeka nas kolejne spotkanie w ramach cyklu "Teatry Europy", organizowanego od 2014 roku przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense. Tym razem zaprosimy Państwa do Republiki Estonii - kraju powstałego po I wojnie światowej, jednak o historii sięgającej setnego roku naszej ery, w którym w niemal równym stopniu ścierają się wpływy skandynawskie, niemieckie i rosyjskie.

Zapraszamy na emocjonujące spektakle, rozprawiające się z demonami przeszłości, żywiołowy teatr tańca z estońską i hinduską muzyką oraz niezapomniany koncert na sześć wybitnie utalentowanych głosów. W programie Tygodnia Estońskiego znajdą się również wystawy, spotkania oraz przegląd kina estońskiego (m.in. głośny film "Listopad" z muzyką Michała Jacaszka). Na wszystkie wystawy oraz projekcje filmów i spotkania wstęp jest wolny.

Tydzień Estoński organizowany jest przez Fundację Theatrum Gedanense oraz Gdański Teatr Szekspirowski. Partnerem Tygodnia Estońskiego w GTS jest Teatr R.A.A.A.M. z Tallina. Tydzień Estoński objęty jest patronatem Ambasady Estonii w Warszawie.
Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program:

"Wilkołak"
Teatr R.A.A.A.M., Tallin, Estonia
6 i 7 grudnia 2018, godz. 19:00, 2 h 25 min
Gdański Teatr Szekspirowski

"Wilkołak", to spektakl pochodzącego z Jakucji Sergey'a Potapova, wnuka szamana, jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów, laureata Złotej Maski (za "Makbeta" Eugène'a Ionesco), okrzykniętego "Jakuckim Tarantino". Rozpoczyna się gwałtownie - egzekucją młodej dziewczyny przed świątynią, a następnie... napięcie rośnie.

Bilety:
Strefa A: 50 zł / 40 zł
Strefa B: 40 zł / 30 zł
Strefa C: 35 zł / 25 zł
Strefa D: 30 zł / 20 zł

---

"Piękno"
Fine5 Dance Theatre, Estonia
8 grudnia 2018, godz. 16:00, 1 h
Gdański Teatr Szekspirowski

"Piękno" to spektakl jednego z najważniejszych zespołów tańca współczesnego w Estonii, działającego od 1992 roku. Zbudowany na podstawie autentycznych, zabawnych historii z życia tancerzy z zespołu Fine 5, za pomocą ruchu i gestu opowiada o szczęściu, które jest w nas, o małych codziennych cudach, niezapomnianych przeżyciach i wzruszeniach, których doświadczamy. To opowieść o wewnętrznym pięknie, dzięki któremu chce się żyć, a które często jest uśpione, zapomniane. W spektaklu usłyszymy tradycyjną muzykę hinduską oraz współczesną estońską.

Bilety:
Strefa A: 40 zł / 30 zł
Strefa B: 30 zł / 20 zł
Strefa C: 25 zł / 20 zł
Strefa D: 15 zł

---

Koncert Estonian Voices
8 grudnia 2018, godz. 20:00, 1 h
Gdański Teatr Szekspirowski

Estonian Voices to sextet wokalny śpiewający a cappella. Ich repertuar jest mieszanką stylów od jazzu, przez folk i klasykę, aż po popowe przeboje. Koncerty Estonian Voices to połączenie prawdziwego kunsztu wokalnego z lekkością, pasją i humorem.

Bilety:
Strefa A: 40 zł / 30 zł
Strefa B: 30 zł / 20 zł
Strefa C: 25 zł / 20 zł
Strefa D: 15 zł

---

"I zagrał grom"
Teatr R.A.A.A.M., Tallin, Estonia
9 grudnia 2018, godz. 18:00, 2 h 30 min
Gdański Teatr Szekspirowski

Co by się stało, gdybyśmy my, ludzie XXI wieku, z ironią podchodzący do życia, spotkali nagle naszych przodków, którzy zupełnie inaczej postrzegali świat? O czym moglibyśmy z nimi porozmawiać? Czy, oprócz więzów krwi, coś by nas łączyło? Spektakl jest opowieścią o rodzinie, o relacjach między braćmi, ojcem i synami, siostrami, żoną i mężem.

Bilety:
Strefa A: 40 zł / 30 zł

Przeczytaj także

Opinie (5)

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Estonia w oczach artystów. Niedługo Tydzień Estoński w GTS

  I znowu jakiś matoł obsługujący napisy? (1)

  Nie, dziękuję. Nie zamierzam się męczyć.

  • 4 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Estonia w oczach artystów. Niedługo Tydzień Estoński w GTS

  Estonia

  Ładny kraj, polacem. Na tydzień poświęcony Estonii też się wybiorę.

  • 6 0

 • Czy wiadomo o której i jakiego dnia są te projekcje filmowe? Chodzi mi o film Listopad.

  • 1 0

 • listopad?

  najsłynniejszy film estoński ostatnich lat, a go nie widzę w programie tygodnia estońskiego? ktoś coś? gdzie go można zobaczyć?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku odbyła się pierwsza polska edycja zawodów Red Bull Air Race?