stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tydzień Estoński w GTS (5 opinii)

Na początku grudnia czeka nas kolejne spotkanie w ramach cyklu "Teatry Europy", organizowanego od 2014 roku przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense. Tym razem zaprosimy Państwa do Republiki Estonii - kraju powstałego po I wojnie światowej, jednak o historii sięgającej setnego roku naszej ery, w którym w niemal równym stopniu ścierają się wpływy skandynawskie, niemieckie i rosyjskie.

Zapraszamy na emocjonujące spektakle, rozprawiające się z demonami przeszłości, żywiołowy teatr tańca z estońską i hinduską muzyką oraz niezapomniany koncert na sześć wybitnie utalentowanych głosów. W programie Tygodnia Estońskiego znajdą się również wystawy, spotkania oraz przegląd kina estońskiego (m.in. głośny film "Listopad" z muzyką Michała Jacaszka). Na wszystkie wystawy oraz projekcje filmów i spotkania wstęp jest wolny.

Tydzień Estoński organizowany jest przez Fundację Theatrum Gedanense oraz Gdański Teatr Szekspirowski. Partnerem Tygodnia Estońskiego w GTS jest Teatr R.A.A.A.M. z Tallina. Tydzień Estoński objęty jest patronatem Ambasady Estonii w Warszawie.
Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program:

"Wilkołak"
Teatr R.A.A.A.M., Tallin, Estonia
6 i 7 grudnia 2018, godz. 19:00, 2 h 25 min
Gdański Teatr Szekspirowski

"Wilkołak", to spektakl pochodzącego z Jakucji Sergey'a Potapova, wnuka szamana, jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów, laureata Złotej Maski (za "Makbeta" Eugène'a Ionesco), okrzykniętego "Jakuckim Tarantino". Rozpoczyna się gwałtownie - egzekucją młodej dziewczyny przed świątynią, a następnie... napięcie rośnie.

Bilety:
Strefa A: 50 zł / 40 zł
Strefa B: 40 zł / 30 zł
Strefa C: 35 zł / 25 zł
Strefa D: 30 zł / 20 zł

---

"Piękno"
Fine5 Dance Theatre, Estonia
8 grudnia 2018, godz. 16:00, 1 h
Gdański Teatr Szekspirowski

"Piękno" to spektakl jednego z najważniejszych zespołów tańca współczesnego w Estonii, działającego od 1992 roku. Zbudowany na podstawie autentycznych, zabawnych historii z życia tancerzy z zespołu Fine 5, za pomocą ruchu i gestu opowiada o szczęściu, które jest w nas, o małych codziennych cudach, niezapomnianych przeżyciach i wzruszeniach, których doświadczamy. To opowieść o wewnętrznym pięknie, dzięki któremu chce się żyć, a które często jest uśpione, zapomniane. W spektaklu usłyszymy tradycyjną muzykę hinduską oraz współczesną estońską.

Bilety:
Strefa A: 40 zł / 30 zł
Strefa B: 30 zł / 20 zł
Strefa C: 25 zł / 20 zł
Strefa D: 15 zł

---

Koncert Estonian Voices
8 grudnia 2018, godz. 20:00, 1 h
Gdański Teatr Szekspirowski

Estonian Voices to sextet wokalny śpiewający a cappella. Ich repertuar jest mieszanką stylów od jazzu, przez folk i klasykę, aż po popowe przeboje. Koncerty Estonian Voices to połączenie prawdziwego kunsztu wokalnego z lekkością, pasją i humorem.

Bilety:
Strefa A: 40 zł / 30 zł
Strefa B: 30 zł / 20 zł
Strefa C: 25 zł / 20 zł
Strefa D: 15 zł

---

"I zagrał grom"
Teatr R.A.A.A.M., Tallin, Estonia
9 grudnia 2018, godz. 18:00, 2 h 30 min
Gdański Teatr Szekspirowski

Co by się stało, gdybyśmy my, ludzie XXI wieku, z ironią podchodzący do życia, spotkali nagle naszych przodków, którzy zupełnie inaczej postrzegali świat? O czym moglibyśmy z nimi porozmawiać? Czy, oprócz więzów krwi, coś by nas łączyło? Spektakl jest opowieścią o rodzinie, o relacjach między braćmi, ojcem i synami, siostrami, żoną i mężem.

Bilety:
Strefa A: 40 zł / 30 zł

Przeczytaj także

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?