Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Piękno - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Tydzień Estoński w GTS
Fine5 Dance Theatre w Tallinie, Estonia
Piękno

"Piękno" to spektakl jednego z najważniejszych zespołów tańca współczesnego w Estonii, działającego od 1992 roku. Zbudowany na podstawie autentycznych, zabawnych historii z życia tancerzy z zespołu Fine 5, za pomocą ruchu i gestu opowiada o szczęściu, które jest w nas, o małych codziennych cudach, niezapomnianych przeżyciach i wzruszeniach, których doświadczamy. To opowieść o wewnętrznym pięknie, dzięki któremu chce się żyć, a które często jest uśpione, zapomniane. W spektaklu usłyszymy tradycyjną muzykę hinduską oraz współczesną estońską.


Choreografia i produkcja: Tiina Ollesk i Renee Nõmmik
Muzyka: Virko Veskoja, David Yoken oraz tradycyjna muzyka indyjska
Scenografia, kostiumy: Liina Tepand
Światła: Airi Eras, Ants Kur

Występują: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Laura Kvelstein, Simo Kruusement i Endro Roosimäe.

-----

Filarami zespołu Fine 5 Dance Theater są Rene Nõmmik i Tiina Ollesk. W 1994 roku Fine 5 założyli pierwszą szkołę tańca współczesnego w Estonii, która do dziś kształci nowe pokolenia tancerzy i choreografów. Zespół ma na swoim koncie ponad 40 produkcji, a wszystkie charakteryzuje ich własny, unikalny język ruchu. Grupa zdobyła wiele ważnych nagród za choreografię - m.in. podczas Vitebsk IFMC (1992, 1993, 1996, 1999, 2001, 2003, 2007, 2010). Występowała w USA, Kanadzie, we Francji, Włoszech, Szwecji, Korei Południowej, na Cyprze, w Finlandii, w Polsce , w Krajach bałtyckich, Armenii, Rosji i na Białorusi. Wielokrotnie nominowana była do Estonian Theatre Awards, a w 2009 i 2015 roku została laureatem Union Award za najlepszą produkcję taneczną.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery