stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Tydzień Chorwacki w GTS: OBCY, BADco. - spektakl teatru ruchu

Wydarzenie w ramach

OBCY, BADco. | spektakl teatru ruchu | Tydzień Chorwacki
Czas trwania: 1h


Spektakl inspirowany powieścią "Obcy" Alberta Camusa, gdzie główny bohater Meursault, zostaje przypadkowo wplątany w bójkę na plaży w Algierze. Kiedy później, z bronią w ręku, wraca na miejsce potyczki zabija spotkanego tam i uzbrojonego w nóż, Araba. W czasie śledztwa, bez skruchy przyznaje się do winy. Zostaje oskarżony o morderstwo z premedytacją i skazany na śmierć. Wyrok przyjmuje bez emocji.

Celem twórców spektaklu jest przyjrzenie się hipokryzji społecznych systemów dochodzenia do prawdy. Przedstawienie ma trzy dominujące momenty: scenę przesłuchania, pobyt w więzieniu, oraz scenę samego morderstwa, jako punktu kulminacyjnego, wyrażającego nagromadzone emocje. Kreując precyzyjną strukturę choreograficzną artyści dążą do oddania poczucia zagrożenia i zrozumienia motywacji psychologicznej głównego bohatera.

BADco. jest kolektywem performatywnym z siedzibą w Zagrzebiu. Zespół poddaje systematycznej analizie procesy sztuki performatywnej, zarówno w zakresie prezentacji jak i obserwacji różnorodnych kontekstów formalnych i percepcyjnych. Dzięki temu w spektaklach grupy obserwujemy modyfikacje w strukturach relacji z publicznością, architektury spektaklu czy schematów komunikacyjnych.

Twórcy:
reżyseria: Goran Sergej Pristaš; tekst i dramaturgia: Goran Ferčec; scenografia: Siniša Ilić; kostiumy: Silvio Vujičić; światło: Alan Vukelić; dźwięk: Jasmin Dasović, maski: Iva Dežmar; produkcja: Lovro Rumiha

Obsada:
Nikolina Pristaš, Zrinka Užbinec, Ana Kreitmeyer, Petar Milat, Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę obecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?