• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tryptyk rzymski. Inspiracje na marimbę

Serdecznie zapraszamy 7 października o godz. 19.00 do Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury na montaż słowno-muzyczny pt.: Tryptyk rzymski. Inspiracje na marimbę z fragmentami tekstu św. Jana Pawła II.

gru 9

sobota, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
gru 14

czwartek, godz. 18:00

Wstęp wolny
Wystąpią:
Aleksandra Krasowska marimba
Recytacja: Anna Kondek-Brodowska, Krzysztof Brodowski.
Zajrzyj na: https://youtu.be/ijWyEH7XyCE
 
KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


WSTĘP WOLNY/ Możliwość złożenia dobrowolnej ofiary dla artystki

Aleksandra Krasowska Ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydz. instrumentalnym, specjalność: gra na perkusji. Później Podyplomowe Studia Muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Uczestniczyła w wielu kursach i konkursach kształcąc się w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych. Specjalizuję się w grze na marimbie. Brała udział w Kursie mistrzowskim na zaproszenie profesora Petera Sadlo z Hochchule fur Musik w Monachium. A ostatnio również w IKMMA w Gdańsku.

Na co dzień jest pedagogiem w zakresie umuzykalniania niemowląt i małych dzieci wg teorii E. E. Gordona. Prowadzi własną Szkołę Muzyki Allegretto. Poza tym koncertuję grając na marimbie. Krótko po ukazaniu się poematu: Tryptyk rzymski Jana Pawła II (20 lat temu) powstał montaż słowno-muzyczny (mojego autorstwa) bazujący na fragmentach poematu. Pragnęłam wówczas by nadać tekstowi głębszą formę i dołączyłam do tekstów muzykę. Pozwala ona zatrzymać się nad tekstem i przez dźwięki dłużej pomedytować. Muzykę wybrałam z repertuaru marimbowego. Czas pandemii zaowocował nagraniem płyty pt. Tryptyk rzymski. Inspiracje na marimbę.

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Literatury "Literacki Sopot" miałaby się odbyć w sierpniu tego roku?