Patronat

Trudne pytania - spektakl gościnny (12 opinii)

musical teatr dla dzieci
Bilety
Kup bilet 35 - 40
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
data premiery:
18 września 2012
czas trwania:
1 godz. 45 min. (jedna przerwa)
Trudne pytania
8.8 74 oceny 1 10
 • Bilety
  Cena normalna: 40-50 zł
  Cena ulgowa: 35-40 zł
  gru 7
  Wtorek, 7 grudnia
  godz. 12:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6
 • Bilety
  Cena normalna: 40-50 zł
  Cena ulgowa: 35-40 zł
  Kup bilet
  gru 7
  Wtorek, 7 grudnia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6

Informacja o biletach

I strefa - 50 zł, 
II strefa - 40 zł,

Bilety ulgowe (dzieci i młodzież szkolna, emeryci, renciści)
I strefa - 40 zł, 
II strefa - 35 zł,
- zabierając dziecko  - cała rodzina może kupić bilet ulgowy

Rezerwacja biletów: bilety@stowarzyszenieteatralne
Trudne pytania
Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM

Zapraszamy na nową produkcję autorów musicalu "Okruchy życia", który obejrzało prawie 50 tyś widzów w całej Polsce, która przeznaczona jest dla najmłodszych widzów!

Chętnie obejrzą ten niezwykle przyjazny dzieciom spektakl przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjalnych.

Ciapkolandia - maleńka, cudowna kraina istniejąca tylko w bajkach. Mieszkające w niej istotki nieustannie bawią się, śmieją i cieszą wolnością. W krainie z naszych marzeń nie istnieje zazdrość i nie ma zawistnych ludzi. Ciapki żyją w niesamowitej harmonii z przyrodą i chociaż czasem coś im nie wychodzi mają możliwość wykreowania sobie własnego świata, gdyż wszystko o czym pomyślą potrafią wyczarować.

Jednakże ich kraina zaczyna się zmieniać, czary przestają działać. Malutki Przewrotek i Kichatka muszą wyruszyć do mrocznego świata odnaleźć jednego dobrego człowieka, który kieruje się zawsze sercem i potrafi prawdziwie marzyć. Na swojej drodze spotkają różnych ludzi, którym udowodnią, że niejednokrotnie wiele problemów ma proste rozwiązania, które są na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba się dobrze rozejrzeć.

"Świat należy do ciapków" - nasi bohaterowie pokażą, że każdy może sięgnąć szczytów, jeśli tego naprawdę pragnie. Przepiękna muzyka wzruszy na pewno naszych młodych widzów, którzy zakochają się w mieszkańcach krainy Ciapkolandii.

W nowym spektaklu zobaczą Państwo ponownie naszych młodych aktorów, którzy grali w musicalu "Okruchy życia - Anioły są wśród nas...", ale w zupełnie innych rolach, a także nowych i pełnych energii najmłodszych adeptów sztuki teatralnej.

Spektakl jest skierowany dla widzów w wieku 5-13 lat, ale nie tylko! Zapraszamy wszystkich, którzy czują się jeszcze dziećmi i chcą obejrzeć naprawdę pełne energii, swobody i uroku widowisko muzyczne, jakich mało na naszym krajowym rynku.

Spektakle są tłumaczone na polski język migowy, a dla osób niewidomych zapewniamy audiodeskrypcję. Taką potrzebę należy zgłosić przy rezerwacji miejsc z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. 
Spektakl powstał we współpracy z Domem Kultury Młyniec w Gdańsku, Sceną Teatralną NOT oraz CKZiU nr 1 w Gdańsku.

Scenariusz, reżyseria i muzyka: Karol Świtajski
Choreografia: Sylwia Martys
Konsultacja i opracowanie sztuczek iluzjonistycznych: Tomasz Jusza
Scenografia: Anna Markowska
Efekty świetlne: Setlight
Opracowanie muzyczne: Offstage Przemysław Waszkiewicz

Obsada spektaklu:
Przewrotek - Maciej Pitucha / Amadeusz Baranowski / Wojtek Kamiński
Kichatka - Debora Sobieska / Kinga Pitucha
Fisiulek - Zuzanna Czerniak
Misia - Alicja Długosz
Kropka - Izabela Świerzyńska
Kropeczka - Wiktoria Grzędzicka
Mama Przewrotka i Kichatki - Agnieszka Piech / Dominika Sajdak / Dominika Żywicka / Agata Kortals
Sybidiąg - Patryk Klein / Paweł Bajerski / Kamil Rogowski
Sytia - Aleksandra Chamier-Ciemińska
Dżdżownica Waldemar - Maciej Kanas / Maciej Pitucha
Dzikie Kury - Aleksandra Malkowska / Aleksandra Rowicka / Weronika Hola
Pani Dobrego Snu - Agata Kortals
Pani Złego Snu - Marta Schmidt
Wódz Wykałaków - Kamil Rogowski / Nikola Raczko / Magdalena Mikulska / Ada Kordowska
Pani Sprzątająca Złe Sny - Monika Chybowska / Izabela Kokowska
Krzyś - Wojciech Kamiński / Krzysztof Bigos / Adaś Kordowski
Zły chłopak - Paweł Pitucha
Tata Krzysia - Karol Świtajski / Patryk Klein
Michalina - Agnieszka Piech / Dominika Sajdak / Agata Nadgrabska
Rapujący chłopak - Adam Bayoumy

W pozostałych rolach:
Amadeusz Baranowski, Kamila Bławat, Natalia Chustak, Szymon Czerski, Patrycja Kamińska, Natalia Klewicz, Patrycja Kołowska, Kinga Kuczwalska, Klaudia Łaciak, Pamela Nowocień, Mateusz Rosiński, Szymon Szymański.

-----

TWÓRCY:
Karol Świtajski - muzyka, scenariusz i reżyseria
Niezależny autor muzyki z Trójmiasta. "Muzyka powinna wzruszać, sprawiać, by po plecach słuchacza przechodziły ciarki, powinna nieść każdemu spokój, ale również czasem pobudzać do dalszych działań, motywować i sprawiać, by słuchając jej budziły się w człowieku niezwykłe moce i energia, którą każdy z nas posiada, by być dobrym człowiekiem". Karol od najmłodszych lat zamęczał krewnych i znajomych swoimi muzycznymi pomysłami. Gdy nie było jeszcze komputerów i nie było też wizji posiadania swojego instrumentu grał na wszystkim co przyszło mu do głowy i robił koncerty - tak jak pewnie mnóstwo dzieciaków to robi. Ten dziecięcy luz i spontaniczność pozostała w nim i od wielu lat tworzy koncerty i spektakle właśnie z dziećmi. "W dzieciach jest prawda i szczerość ... Praca z dziećmi to niezwykłe wyzwanie, daje emocjonalnego kopa, bo właśnie najmłodsi aktorzy bez ściemy rozpoznają i powiedzą szczerze, co jest nie tak w tym co widzą w tym co tworzymy ...
Ale dzięki pracy z dziećmi można być wiecznie młodym ...

Sylwia Martys
- Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsk, specjalizacja kinezygerontoprofilaktyka. To tancerka z wieloletnim doświadczeniem. Tańczy od 6 roku życia. Trenowała taniec towarzyski zdobywając mistrzowską klasę "A" w stylu latynoamerykańskim. Od 5 lat tańczy Street Dance. Specjalizuje się w hip hopie i housie, szkoli się u najlepszych tancerzy i choreografów z całego świata min: Krzysztof Mazur, Justyna Lichacy, Tony Czar, Lee Daniel, Caleaf, Buddha Stretch, Hanry Link, Joseph Go, Kelechi Onyele, Salah, Gigi Torres, Gabriel Francisco i wielu innych. Sylwia startuje na zawodach z grupą White Slide oraz solo, zdobywając liczne nagrody: Funk All 2 -miejsce III, Fank All 3 - miejsce I, Flexi Dance Session - miejsce I, Finalistka "Gdańsk Dźwiga Muzę", Bit Północy "The One"- miejsce III. Kończy właśnie kolejny kurs, poszerzając swoje kwalifikację o Instruktora Fitness.

Tomasz Jusza - rzeczy niemożliwe, niesamowite, fascynujące ludzką wyobraźnię to domena jego profesji, będącej jednocześnie życiową pasją. Jusza pochodzi z Gdańska i uprawia bardzo trudną i jednocześnie niezwykle piękną sztukę iluzji. Ze swoimi pokazami zjeździł wzdłuż i wszerz nie tylko całe Trójmiasto, ale także wiele miejsc w całym kraju. Tomasz jest laureatem drugiej nagrody na Ogólnopolskich Warsztatach Iluzjonistycznych we Wrocławiu, a także zdobywcą II miejsca i nagrody publiczności już na początku swojej kariery, w 2006 roku, podczas Obornickich Spotkaniach z iluzją. Jako aktywny członek Krajowego Klubu Iluzjonistów Tomasz Jusza należy do nielicznego grona aktywnie działających iluzjonistów w Polsce.

Firma Setlight - od kilku lat oferuje specjalistyczne rozwiązania oświetleniowe i techniczne. Zajmuje się kompleksową obsługą wydarzeń takich jak: koncerty, eventy, spektakle teatralne, widowiska, pokazy mody, bankiety, imprezy.

Offstage Przemysław Waszkiewicz - firma na stałe wspiera projekty Stowarzyszenia Teatralnego INGENIUM. Współtworzy Pomorską Grupę Multimedialną, która zapewnia kompleksową obsługę w zakresie szeroko pojętych multimediów (w tym nagrania, projekty akustyczne).

Recenzja Trojmiasto.pl

Świat się zmienia, jeśli masz marzenia - o spektaklu "Trudne pytania" Świat się zmienia, jeśli masz marzenia - o spektaklu "Trudne pytania"

Świat się zmienia, jeśli masz marzenia - o spektaklu "Trudne pytania" (26 opinii)

Energia i zaangażowanie dzieci jest nie do podrobienia. Doskonale wie o tym Karol Świtajski,...

19 września 2012

Przeczytaj także

Opinie (12)

 • Dla wszystkich .... (opinia sprzed 9 lat)

  Nie mogłam przegapic twórczości młodego,nie zauwazanego twórcy p.Karola Świtajskiego, jestem jego fanka i jestem na każdym z jego udziałem widowisku, ale to co obecnie robi to przerasta wszelkie oczekiwania,,gratuluję i oby takich ludzi było więcej, szkoda,z e go nie zauważa telewizja i ludzie ;którzy żądza w tym kulturalnym świecie.Panie Karolu, kolejny musical Trudne pytania jest piękny,naturalny a grające dzieci sa niesamowite.Włożył Pan w to wszystko ,serce ale czy to sie choć w jakimś stopniu skompensowało, czuję,z e nie ale wiem tez ,ze dla radości,usmiechiu dzieci zrobi Pan wszystko ,poświęcajac sie siebie całego charytatywnie. Dziękuję w imieniu wszystkich i zachęcam aby każdy poszedł na spektakl i choć na chwilke znalazł się w innym świecie ,,,polecam, bo ja pójde jak bedzie grany jeszcze raz..tak jak teraz w listopadzie na Okruchy życia-byłam trzy razy ale pójde czwarty raz bo za każdym razem odnajduje cos nowego,,warto;)

  • 11 1

 • BRAWA (opinia sprzed 9 lat)

  Zgadzam się, po każdym spektaklu jeśli ma przeslanie edukacyjne rodzicow, wychowawców rolą powinno być porozmawianie ze swoimi pociechami ... a nie przyjście i bezmyślne obejrzenie sztuki :)

  • 16 1

 • BRAWA DLA MŁODYCH AKTORÓW (opinia sprzed 9 lat)

  Dzieci zagrały rewelacyjnie ,owszem sa dwie części ,pierwsza jakby dla młodszych widzów druga dla młodziezy dlatego mozna pogodzić rózne warstwy wiekowe.Treść spektaklu do interpretacji przez ogladajacych ,każdy z nas widzi to inaczej.Najbardziej podobało mi sie zakończenie wykonane przez ,,Fisiulka"- wprowadził widownię w nieprzymusowy aplauz,brawo dla tego aktora wykonał to znakomicie i wszyscy bili brawo z entuzjazmem ,byłem na spektaku o 11.30

  • 14 1

 • fajnie, że dzieci bawią się w teatr (1) (opinia sprzed 9 lat)

  byłem na spektaklu i na pewno nie jest to spektakl dla młodszych dzieci. Sam mam problem z tym spektaklem, bo pierwszy akt jest raczej dla młodszych, a drugi dla starszych dzieci. Właściwie wyszedł trochę spektakl dla nikogo (nie licząc rodziców, którzy mogą być dumni ze swoich dzieci), bo ani dla młodszych (przez brutalny drugi akt), ani dla starszych (z uwagi na bajkową, naiwną pierwszą część).

  • 4 9

  • fajnie, że dzieci ... (opinia sprzed 9 lat)

   nie zgadzam się, druga część ma momenty brutalne, ale jak się ogląda Króla Lwa, to momenty w tamtej bajce są brutalniejsze, a wydaje mi się, że pokazanie prawdziwego świata daje szansę wyboru między dobrym a złym postępowaniem dzieci. Ja osobiście drugą część odebrałam jako naprawdę rodzinną i pokazującą, że dziecko potrzebuje miłości rodziców by być szczęśliwe i to szczęście widziałam w bohaterach ...

   • 6 1

 • Wcale nie za trudne ! (opinia sprzed 9 lat)

  Piszecie o tym, że ten spektakl nie jest dla małych dzieci, ja mam 6-cio latkę, byłem z nią wczoraj w operze i stwierdzam, że młodzi aktorzy znakomicie dotarli do mojej córki. Osobiście mam dość chodzenia z dzieckiem na spektakle, w których dorośli przebrani za postaci z bajek udają w sposób nienaturalny jakieś stwory. Dzieci powinny poznawać świat nie oszukany, ale również bajkowy - co w spektaklu naprawdę dobrze pokazały grający młodzi aktorzy i szczery oraz prawdziwy, czego dzieciom się odbierze sie nigdy. Również uważam, że spektakl nie był zbyt trudny dla mojego dziecka, które powinno oglądać rzeczy mądre, a rolą rodziców i nauczycieli jest potem wyjaśnienie i porozmawianie o tym, co w przesłaniu opowieści było wartościowe. Uważam, że młodzi bohaterowie znakomicie zagrali swoje role i jestem pełen szacunku dla Twórców tego naprawdę wartego obejrzenia widowiska, których mało w Polsce. Polecam na 200% Szkoda, że nie gracie go częściej

  • 20 3

 • (4) (opinia sprzed 9 lat)

  Witam, właśnie wróciłam z opery. Przedstawienie z pewnością nie jest propozycją dla uczniów w wieku od 5 do 9 lat.

  • 3 10

  • co za bzdury. spektakl jest właśnie dla starszych przedszkolaków i dzieci w szkole podstawowej! szczeże polecam, bo warto! (1) (opinia sprzed 9 lat)

   • 4 4

   • Oczywiście maiło być SZCZERZE polecam, bo warto! (opinia sprzed 9 lat)

    • 6 2

  • (1) (opinia sprzed 9 lat)

   Byliśmy z grupą dzieci. Spektakl nudny, bardzo trudny w odbiorze dla młodego widza. Nie warty zachodu.

   • 2 10

   • do niki (opinia sprzed 9 lat)

    Spektakl ciekawy, wesoły i zarazem wzruszający. Bardzo fajna muzyka i utwory śpiewane przez dzieci i młodzież. Poza tym efekty świetlne i scenografia :)
    Warto zobaczyć taki spektakl!!!

    • 8 1

 • Warto pójść całą rodziną, całą klasą! (opinia sprzed 9 lat)

  Zapowiada się ciekawy, wesoły, wzruszający spektakl.
  no i grają dzieci i młodzież!

  • 20 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery