• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Trisity vol. 5 Trójmiejski Festiwal Sitodruku

Trisity polega na zderzeniu twórców reprezentujących różne style i korzystających z odmiennych środków wyrazu z techniką serigrafii, znaną szerzej jako sitodruk. Dwumiesięczne wydarzenie składa się z konferencji poświęconej tej technice, realizacji prac w pracowni wraz 100 twórcami wyłonionymi podczas konkursu. Rezultaty prezentowane będą podczas dwóch największych w Polsce wystaw sitodruku: w Gdańsku i w Gdyni.

w każdy czwartek (od 08.12 do 15.12.2022), godz. 12:00

Wstęp wolny
gru 11

niedziela, godz. 11:00 - 13:00

Wstęp wolny
Trisity###5 to piąta odsłona Trójmiejskiego Festiwalu Sitodruku. Tegoroczna edycja składa się z trzech modułów:

  • konferencji poświęconej tej technice,

  • realizacji prac wraz z 100 twórcami wyłonionymi podczas konkursu

  • oraz dwóch największych w Polsce wystaw sitodruku, prezentujących prace stworzone podczas festiwalu

.
Celem festiwalu jest popularyzacja techniki sitodruku oraz zderzenie twórców reprezentujących różne style i korzystających z odmiennych środków wyrazu z techniką serigrafii, jak zwykło nazywać się jego artystyczną odmianę.

OPEN CALL (Otwarty nabór projektów)
W 2022 roku Trisity zyskuje na otwartości wprowadzając formułę konkursową. Projekt może zgłosić każdy aktywnie działający twórca wizualny. Spośród przesłanych projektów jury, w składzie Katarzyna Łukasik, Mariusz Waras, Jakub "Hakobo" Stępień, Mateusz Żywicki, wybierze 100 artystów, którzy zrealizują prace sitodrukowe w piątej edycji festiwalu. Aby wziąć udział w konkursie nie jest potrzebne doświadczenie w sitodruku. Zaproszeni są wszyscy profesjonalni twórcy wizualni: graficy, ilustratorzy, malarze, fotografowie. Forma i tematyka prac jest dowolna, jedyną zasadą jest ograniczenie kolorystyczne. Twórcy mogą posługiwać się wyłącznie dwoma wybranymi kolorami z trzech zaproponowanych. Nabór trwa do 26.09.2022, a zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową:
www.trisity.art

KONFERENCJA SITODRUKOWA
Etap realizacji prac poprzedza konferencja Trisity###5, która odbędzie się 30 września na Patio Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Część konferencyjna festiwalu jest platformą wymiany wiedzy i możliwością podzielenia się swoim doświadczeniem i skorzystaniem z wiedzy innych. Zaproszonych prelegentów łączy technika sitodruku, z której każdy korzysta w odmienny sposób.

REALIZACJA PRAC
Realizacja prac z wybranymi w ramach konkursu twórcami przypada na październik i listopad 2022 roku. Zaproszeni artyści tworzą swoje sitodruki w pracowni sit.studio w tuBazie pod okiem specjalistów doświadczonych w tej technice. Druk z twórcami będzie można codziennie śledzić na instagramowym profilu fundacji morze → @fundacja_morze.

Kurator: Mateusz Żywicki
Organizacja:
~morze
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
sity.studio
tuBaza
Gdynia

Projekt realizowany w ramach programu "Doskonała Nauka" organizowanego i finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Opinie

Sprawdź się

Z którymi inicjatywami kulturalnymi jest związana ERGO Hestia?