stat
PATRONAT

Tribute to Stevie Wonder i Zbigniew Wodecki - Arleta Rusiecka Jazz Band

Arleta Rusiecka Jazz Band to klimatyczny zespół  jazzowy, w którym muzycy rozumieją się bez słów. Harmonia pianisty, biegłość kontrabasisty i ciepła barwa wokalu, niewątpliwie urzekają słuchacza. Do tego subtelny dźwięk perkusji, gitary oraz ciekawe, jazzujące aranżacje przenoszą słuchacza w niezwykły klimat.

paź 28

czwartek, godz. 19:00

bilety 10 zł
lis 12

piątek, godz. 19:00

bilety 40-50 zł
Kup bilet
Wszyscy muzycy razem tworzą doskonale zgrany band, w składzie:

jazz - koncerty w Trójmieście


Arleta Rusiecka - wokal
Kuba Ostrowski - fortepian 
Krzysztof Słomkowski - kontrabas
Wojciech Wesołowski - gitara
Adam Golicki - perkusja 

Muzycy zaprezentują się w repertuarze Stevie'go Wondera oraz Zbigniewa Wodeckiego, którzy niewątpliwie mieli wspólny mianownik w swojej genialnej twórczości, o czym będziemy rozprawiać podczas koncertu, na którym usłyszymy takie przeboje jak "Z Tobą chcę oglądać świat", "Zacznij od Bacha", "I Just Called To Say I Love You" czy "Overjoyed". Występy Arlety Rusieckiej słyną z tego, że zaprasza słuchaczy do interakcji i czynnego uczestniczenia w koncercie, a całość prowadzona jest w zabawny i błyskotliwy sposób.  

Arleta Rusiecka - mgr sztuki, wokalistka, dyrygentka, pedagog, właściciel i dyrektor Empire Music School. Absolwentka PSM I st.  im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie skrzypiec u Katarzyny Rogalskiej oraz Sylwii Szapińskiej-Kolińskiej. Dyplom licencjacki uzyskała w Akademii Pomorskiej - wydział Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej,  gdzie nabierała doświadczenia w dyrygowaniu chórami i zespołami wokalnymi. Studiowała również w Akademii Muzycznej w Gdańsku - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na kierunku wokalistyka jazzowa. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale edukacji muzycznej, specjalizacja: emisja głosu i dyrygentura chóralna. Kolejne studia, podyplomowe, zakończyła we wrześniu 2013 r. na kierunku "Zarządzanie kulturą oraz zarządzanie szkolnictwem artystycznym".

Pobierała lekcje u wybitnych muzyków i wokalistów, takich jak: Ewa Bem, Inga Lewandowska, Krystyna Stańko czy Janusz Szrom. Doskonaliła swoje umiejętności wokalne biorąc udział m.in. w międzynarodowych warsztatach jazzowych, gdzie współpracowała z największymi gwiazdami muzyki jazzowej, takimi jak Bogdan Hołownia, Marcin Jahr czy Kazimierz Jonkisz.  
Karierę pedagogiczną rozpoczęła w 2006 r., gdy jako nauczyciel nabierała doświadczenia w szkołach muzycznych, domach kultury oraz ogólnokształcących szkołach państwowych i prywatnych.
Od 2010 roku prowadzi własną Agencję Artystyczną Empire Music, która zajmuje się organizacją koncertów i wydarzeń artystycznych. w 2014 założyła prywatną szkołę muzyczną Empire Music School, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.  Poza pracą dydaktyczną występuje jako wokalistka ze swoim Jazz Bandem, a od 2008 roku prowadzi własny chór "Empire Gospel Chór". Niegdyś wokalistka w zespole Wolny Przedział, z którym nagrała płytę "Śpiew to życie". Płyta uzyskała tytuł najlepszej trójmiejskiej płyty 2013 roku. 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?

 

Najczęściej czytane