stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Tiger Lillies - koncert

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na koncert brytyjskiego zespołu The Tiger Lillies do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Świat The Tiger Lillies jest mroczny, osobliwy, urozmaicony, z momentami głębokiego smutku, bezpardonowej prowokacji i awangardowego humoru. Ich muzyka jest mieszanką przedwojennego berlińskiego kabaretu, anarchicznej opery i cygańskich melodii, w której odbijają się echa głosów Bertolda Brechta i Jacques'a Brela. Jedynymi w swoim rodzaju, brawurowymi przedstawieniami zespół szokuje, rozśmiesza i bawi w stylu postmodernistycznego wodewilu, gdzie żadne granice nie są nieprzekraczalne.

punk - koncerty w Trójmieście


The Tiger Lillies nie przystają do żadnego jednoznacznego opisu i działają w ramach swoich własnych definicji. Od 1989 roku objeżdżają świat zarówno ze swym zapierającym dech w piersiach przedstawieniem Shockheaded Peter, jak i w trasie koncertowej, zdobywając oddanych fanów od Nowego Jorku i San Francisco w Stanach Zjednoczonych po St. Petersburg w Rosji. W przeciągu ostatnich 25 lat The Tiger Lillies dawali średnio 200 występów rocznie i mimo że tyle czasu spędzają w drodze, zdołali jeszcze wydawać więcej niż jeden album rocznie (w sumie wydali ich około 35, ale któż by to liczył?). The Tiger Lillies tworzą Martyn Jaques, Adrian Stout oraz Jonas Golland.

Twórcy:
Martyn Jaques
Adrian Stout
Jonas Golland

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?

 

Najczęściej czytane