stat
Impreza już się odbyła

Techno-utopie. Wizje przyszłości w kulturze popularnej

Zapraszamy na wakacyjne spotkanie z filozofią. W tym roku skupiamy się na dyskusjach wokół nadziei i obaw związanych z wkraczaniem w nasze życie technologii. Przyszedł czas na kulturę... Temat spotkania: Techno-utopie. Wizje przyszłości w kulturze popularnej.

sty 31

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 13

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
Wysłuchamy wykładu a potem porozmawiamy o wizjach przyszłości popularyzowanych w wybranych filmach fabularnych, dokumentalnych czy w programach popularno - naukowych. Technologia jest zazwyczaj kluczowym elementem takich wizji. Poprzez retorykę postępu technologicznego, sukcesów nauki, nieograniczonych możliwości przebija w tych wizjach niepokój o "właściwe" wykorzystanie technologii. Podczas dyskusji porozmawiamy o medialnych przekazach ukazujących niemożność utopii.

Nasz gość to:

prof. Urszula Jarecka - dr hab. socjologii kultury, prof. nadzwyczajna IFiS PAN, Kierownik Zakładu Teorii Kultury. Od 1998 roku wykłada socjologię kultury i socjologię na polskich uczelniach wyższych (Poznań, Warszawa). Obszar badawczy to: propaganda wojny, wizja historii w mediach, retoryka dyskursu popularnego, rozwój kultury konwergencji

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki nietypowy jubileusz obchodził w październiku 2010 roku maestro José Maria Florencio?