• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Teatralna majówka w Sopocie

Justyna Świerczyńska
30 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 14 lat) 
Opinie (4)
aktualizacja: godz. 20:26 (29 kwietnia 2008)
Marysia Peszek Marysia Peszek

"Święto Monciaka" powraca w tym roku w nieco zmienionej i poszerzonej formule. Tegoroczny "Sopot - ulica artystów" potrwa aż cztery dni. Wśród zaplanowanych atrakcji nie zabraknie również spektakli teatralnych."Oj, Oda, Oda!" Teatru Stajnia Pegaza "Oj, Oda, Oda!" Teatru Stajnia Pegaza
Ciekawie zapowiada się teatralna Majówka z Sopocką Sceną OFF De Bicz. W czwartek, 1 maja, zobaczymy aż trzy przedstawienia przygotowane przez sopocką scenę. O godz. 12 spektakl uliczny "Persona" zaprezentuje katowicki Teatr ZMYSLOVI. O godz. 18 "Alchemika halucynacji" na podstawie "Pana Cogito" Zbigniewa Herberta pokaże doskonale znany trójmiejskim widzom Teatr Okazjonalny z Sopotu. Tego samego dnia o godz. 20 spektakl o byłych, obecnych i przyszłych trendach artystyczno-literackich, "Przyj, dziewczyno, przyj...", zaprezentuje Teatr Rondo ze Słupska.

W piątek i sobotę, 2 i 3 maja, o godz. 11 spektaklem ulicznym, "Test na miłość", przywita widzów Teatr Narybek From Poland. Aktorzy zaprezentują całą galerię karykatur ludzi zakochanych lub nieszczęśliwie dotkniętych miłością. Przechodniów zaczepiać będą min.: Połówka Pomarańczy, Książę z Bajki, Panna z romantyczną kolacją przy Świecach, Doktor Nauk Miłosnych, Śpiąca królewna i Krasnal. O godz. 18 Teatr Okazjonalny pokaże "D-KOD-R", spektakl powstały z fascynacji językiem tańca i możliwościami komunikacyjnymi ciała, zaś o godz. 20 Teatr Stajnia Pegaza zaprosi widzów na swoją najnowszą premierę, monodram "Gwiazda" Helmuta Kajzara w wykonaniu Henryka Dąbrowskiego.

Czwarty dzień "Ulicy artystów" w całości należeć będzie do teatru. Pod hasłem "Teatralna plaża" zobaczymy dwa spektakle Teatru Stajnia Pegaza. Najpierw o godz. 18, w siedzicie Sopockiej Sceny Off De Bicz obędzie się premiera "Oj, Oda, Oda!" w reż. Ewy Ignaczak. W spektaklu inspirowanym twórczością Stanisława Wyspiańskiego - jak zapowiadają realizatorzy - plastyczne, improwizowane obrazy zaczerpnięte z rzeczywistości urosną do rangi symbolu, zaś to, co śmieszne i tandetne, stanie się świętością. W przedstawieniu wystąpią: Ida Bocian, Katarzyna Sowala, Henryk Dąbrowski, Jakub Słomiński i Piotr Topolski. Wieczór w Sopockiej Scenie zakończy o godz. 20 monodram "Noel Wspak" w wykonaniu Grzegorza Szlangi.

A to jeszcze nie koniec majowych atrakcji. Ulica Artystów to nie tylko spektakle, ale również prezentacje piosenek teatralnych. 2 maja od godz. 12, na scenie przy fontannie Rybaka, w ramach "Teatru Piosenki", utwory Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty oraz piosenki z przedstawień Jerzego Satanowskiego wykonają min. Stanisława Celińska, Hanna Banaszak i Artur Barciś.

Trudno nie wspomnieć również o znakomitej, balansującej na pograniczu koncertu i spektaklu, "Miastomanii" w wykonaniu Marysi Peszek (2 maja, godz. 17) oraz dwóch koncertach, które odbędą się w sopockiej Galerii Malt - "Piosenki z tamtych lat" (1 maja godz. 21) w wykonaniu Iwony Loranc, Agnieszki Babicz, Mirosława Czyżykiewicza i Tomasza Olszewskiego oraz "Piosenki Edith Piaf" (2 maja godz. 21) w wykonaniu aktorki Teatru Miejskiego w Gdyni, Doroty Lulki.

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (4) 4 zablokowane

 • Gdzie? (3)

  szkoda, ze nie ma informacji gdzie dokladnie sie to odbywa i ile kosztuje. Wie ktos?

  • 0 0

  • http://kultura.trojmiasto.pl/info_imp.php?id_imp=104216
   Na dole artykułu jest odnośnik :) Pozdrawiam

   • 0 0

  • normany 20zł, a ulgowy 15zł.

   • 0 0

  • Dzięki :-)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?

 

Najczęściej czytane