• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Teatr, czyli sztuka współczesna - spotkanie z Karoliną Ochab

Teatr, podobnie jak współczesne sztuki wizualne uwikłany bywa w struktury władzy, w strategie ograniczania i poszerzania wolności, w ideologiczne pułapki i skomplikowane relacje z publicznością. Oba zjawiska są fenomenami o istotnym społecznym znaczeniu i niosą swoiste piętno związane z działaniami, jakie podejmowane są w sferze politycznej.

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Szanowni Państwo, ze względu na nagłą chorobę prelegentki spotkanie z Karoliną Ochab dyrektorką Nowego Teatru zostaje przełożone na styczeń 2017. O nowym terminie powiadomimy niebawem. Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy planowali spędzić z nami ten wieczór.





Obecnie, kiedy teatr cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaufaniem publiczności, próbuje się różnymi sposobami włączać go w machinę działań władzy. O teatrze, który skutecznie wymyka się manipulacjom i tworzy jedną z najbardziej oryginalnych propozycji łączenia różnych dziedzin artystycznych opowie Karolina Ochab - dyrektorka Nowego Teatru w Warszawie.

Gościem kolejnego spotkania z cyklu STACJA TRANSFORMACJA NADAJE będzie:

Karolina Ochab - dyrektor Nowego Teatru w Warszawie

Nowy Teatr w Warszawie tworzy Krzysztof Warlikowski z grupą stałych współpracowników. Jest to miejsce działania dla zaproszonych artystów i kuratorów - przestrzeń tworzona przez ludzi z pomysłami. Celem Nowego Teatru jest interwencja w życie mieszkańców stolicy, która przyczyni się do zmiany widzenia miasta. Nowy Teatr ma swoją siedzibę w zabytkowych budynkach Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na Mokotowie w Warszawie, przy ulicy Madalińskiego. Na terenie liczącym 9 tys. metrów kw. powstało nowe centrum kulturalne. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr odbyło się w kwietniu 2016 roku.

fot. Konrad Pustoła

Karolina Ochab - ukończyła Uniwersytet Warszawski, Romanistykę na wydziale Neofilologii. Od 2000 roku pracowała w Teatrze Rozmaitości (obecnie TR Warszawa) jako osoba odpowiedzialna za impresariat teatru, zapoczątkowało to czas wyjazdów artystów teatru na międzynarodowe festiwale, min. Festiwal w Awinionie, Net festiwal w Moskwie, BAM w Nowym Yorku i wiele innych. Dodatkowo od 2001 roku tworzyła pierwszy w Polsce dział produkcji teatralnej, który wprowadził do teatru zawód producenta. Od 2005 do 2008 roku współtworzyła Polskie Wydawnictwo Audiowizualne jako główny producent i kurator, w tym flagowych serii: "Polska Szkoła Dokumentu" i "Antologia Polskiej Animacji". Poza działalnością wydawniczą, odpowiedzialna była również za rejestrację współczesnych polskich spektakli teatralnych i operowych min. "H" J. Klaty, "Krum" K .Warlikowskiego, "Król Roger" M. Trelińskiego, a także organizowanie innych wydarzeń kulturalnych, takich jak festiwale twórczości Pawła Szymańskiego czy Józefa Robakowskiego. W 2007 roku zrealizowała jako producent film "Bracia Karamazow" Petera Zelenki. Od 2008 roku do dzisiaj jest dyrektorką Nowego Teatru. Poza pracą menadżerską wspólnie z dyrektorem artystycznym współtworzy program teatru, który jest sumą zawodowych doświadczeń oraz poszukiwaniem nowych form teatru.

Wykład realizowany we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności, w ramach działań Fundacji Alternativa - Stacja Transformacja Nadaje.

Kurator projektu: Maks Bochenek

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie

Sprawdź się

Hardziej Studio z Gdyni prowadzone przez Patryka Hardzieja zajmuje się: