• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr Qfer: Opowieść Wigilijna

lut 8-10

środa - piątek, godz. 11:00

Gdynia,
bilety 60 zł
ulgowy 45 zł
Kup bilet
lut 26

niedziela, godz. 17:00

bilety 15 zł
Plama GAK - Teatr w Blokowisku zaprasza wszystkich na kultowy spektakl Teatru Qfer. Trudno sobie wyobrazić Teatr w Blokowisku w święta bez "Opowieści Wigilijnej".

teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

Historia opowiedziana jest za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat.

Jest to spektakl ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie tworzą klimat najradośniejszych świąt Bożego Narodzenia, bliski zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Zanim miała miejsce premiera teatralna, w 1998 roku na płytach zostało wydane słuchowisko pt. "Opowieść Wigilijna" Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Qfer oraz zaprzyjaźnionych z Teatrem aktorów.
Autorem muzyki i piosenek zarówno do spektaklu, jak i słuchowiska jest Grzegorz Gajewski.

bilety: 20 zł - do kupienia na bilety24.pl lub w kasie na godzinę przed spektaklem, jeśli internetowa pula nie zostanie wyprzedana.

 

Opinie

Sprawdź się

Hans Castorp, bohater jednej z książek Pawła Huelle, został "pożyczony" z powieści...