Teatr Muzyczny sprzedaje bilety na drugą połowę roku. Na Dużej Scenie będzie drożej

Teatr Muzyczny w Gdyni ogłosił repertuar na drugą połowę roku. Za spektakle na Dużej Scenie zapłacimy od września więcej.
Teatr Muzyczny w Gdyni ogłosił repertuar na drugą połowę roku. Za spektakle na Dużej Scenie zapłacimy od września więcej. fot. Edyta Steć / trojmiasto.pl

Teatr Muzyczny w Gdyni ogłosił już repertuar na drugą połowę roku. Można już nabywać bilety na spektakle do stycznia 2020 roku. Przy okazji ujednolicono cennik Dużej Sceny - podniesiono ceny starszych produkcji, za które teraz zapłacimy tyle, co za "Wiedźmina".Wśród nowości drugiej połowy roku widnieją dwie pozycje. Nową premierą na Dużej Scenie zgodnie z zapowiedziami będzie musical "Hairspray" w reżyserii Bernarda Szyca, którego premiera odbędzie się 7 września (później spektakl grany będzie 8, 11 i 12, a także od 24 do 28 października oraz od 27 do 30 listopada). Drugą propozycją planowaną na pierwszą część nowego sezonu jest tradycyjnie już Koncert Sylwestrowy, którego premierową odsłonę zobaczą widzowie spektakli sylwestrowych. Zaś "na bis" publiczność obejrzy go w styczniu (tym razem wyjątkowo długo, bo od 3 do 19 stycznia 2020 roku w sumie 13 razy).

Repertuar Teatru Muzycznego


Poza tym wciąż będzie można zobaczyć "Wiedźmina" (3-6 i 10-13 października oraz w ostatni weekend stycznia 2020 roku), "Cud albo Krakowiaki i Górale" (17-20 października), "Notre Dame de Paris" (od 24 października do 3 listopada), "Lalkę" (6-10 listopada), "Gorączkę sobotniej nocy" (14-17 i 20-24 listopada), "Piotrusia Pana" (4-8 grudnia), "Skrzypka na dachu" (11-15 grudnia) oraz "Chłopów" (23-26 stycznia).

Ceny biletów na "Wiedźmina" pozostaną bez zmian. Większości pozostałych tytułów Dużej Sceny wyrównano ceny właśnie do cen tego tytułu, czyli 80, 100 i 120 zł za bilety normalne i 60, 80 i 100 zł za bilety ulgowe.
Ceny biletów na "Wiedźmina" pozostaną bez zmian. Większości pozostałych tytułów Dużej Sceny wyrównano ceny właśnie do cen tego tytułu, czyli 80, 100 i 120 zł za bilety normalne i 60, 80 i 100 zł za bilety ulgowe. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl
Gorszą wieścią są podwyżki cen biletów na spektakle grane na Dużej Scenie. Ujednolicono je do poziomu cen musicalu "Wiedźmin", co oznacza, że za bilety na każdy z tytułów zapłacimy teraz 80 (III miejsca), 100 (II miejsca) lub 120 zł (I miejsca) za bilety normalne oraz analogicznie 60, 80 i 100 zł za bilety ulgowe. Oznacza to podwyżkę o 10 zł za bilety normalne i aż 20 zł za bilety ulgowe.

Wyjątek stanowi "Piotruś Pan", w którym ceny biletów pozostały na dotychczasowym poziomie, nie licząc najdroższych biletów ulgowych w terminach weekendowych, których cena wzrosła z 70 do 80 zł. Nie zmienią się ceny na najdroższą z produkcji Muzycznego - "Notre Dame de Paris" (przypomnijmy, że za obejrzenie tego spektaklu zapłacić trzeba 85, 110 lub 140 zł za bilety normalne i 60 zł za bilety ulgowe na III miejsca, na miejsca I i II nie przewidziano biletów ulgowych).

Recenzja "Cudu albo Krakowiaków i Górali"


- Ujednolicenie cen biletów wynika z naszej polityki cenowej. Dopracowaliśmy się określonego modelu jeżeli chodzi o ceny biletów. Spektakle grane na Dużej Scenie, które dotąd były nieco tańsze, wcale nie są gorsze od tych, za które zapłacić trzeba obecnie wyższą stawkę. Pamiętajmy, że koszt eksploatacji tych tytułów również z roku na rok rośnie, podobnie jak najnowszych propozycji. Pamiętajmy też o tym, że sukcesywnie staramy się podnosić honoraria naszych artystów, na co nie mamy dodatkowej puli środków - sami musimy je wypracować. Stąd trudna decyzja, by trzymać się określonych progów finansowych, co skutkuje nieznacznie wyższymi cenami, adekwatnymi do jakości, jaką mają nasze spektakle - wyjaśnia Bogdan Gasik, zastępca dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni.
Ceny biletów na spektakle Nowej Sceny i Sceny Kameralnej pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Opinie (83) 1 zablokowana

 • rekordowe dofinansowanie z urzedu miasta i jeszcze drożejące bilety???

  • 115 5

 • drogo. teatr dla wybranych, cięzko wybrać sie całą rodziną,

  • 141 5

 • może najpierw niech zlikwidują z darmowych wejściówek dla urzędników miejskich?

  na każde przedstawienie jest pewna pula dla nich.

  • 181 5

 • Dobrze że bilety zdrożały

  Teraz przynajmniej będzie większa szansa żeby jakiekolwiek bilety kupić.

  • 19 51

 • Dla nas droższa a masa vipow i gości za darmo. Stop nie chodzę stanowczo za drogo

  • 110 4

 • !!!

  Sorry! Przy moich dochodach (emeryturka

  • 51 2

 • tak?

  to czemu tak ciężko dostać bilety?

  • 15 12

 • jak byłam w listopadznie na "Notre Dame de Paris" to nie było kompletu.

  • 12 0

 • Kultura masowa dla snobów

  Ten teatr już dawno stracił urok, który posiadał za czasów Korwina. Jest kompletnie zamknięty i nie obchodzi go nic poza coraz większą kasą. Nawet gdy robili "Musicalomanie", czyli cykl edukacyjny to były to spotkania biletowane, podczas gdy w każdym teatrze tego typu wydarzenia są darmowe (bądź wymagają symbolicznej, kilkuzłotowej opłaty)! Niech spojrzą na wrocławski Capitol - tam jest mnóstwo inicjatyw, które zachęcają widzów do darmowego przyjścia do teatru bądź wymagającego symbolicznej opłaty, np. Czytanie na dywanie dla dzieci, Joga w Capitolu, Seanse relaksacyjne, Scena na dywanie (otwarta na propozycje widzów), na podwórku grają spektakle dla dzieci za cenę nieosiągalną w Muzycznym (20-25zł)... To jest wzór do naśladowania, a nieustanne windowanie cen w górę, za którym nie idzie jakość (czy był ostatnio w Muzycznym spektakl wybitny? NIE!). Ale jeżeli Michalski z Gasikiem na tego typu propozycje odpowiadają słowami "A wie Pan, ile kosztuje włączenie żarówki w teatrze?" to nie ma o czym rozmawiać.

  • 85 9

 • Chciałbym

  ale sam nie pójdę a z całą rodziną to raz na 2 lata bo drogo. Widać takie czasy, że na kulturę nie każdego jest stać. Szkoda.

  • 81 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
muzyka poważna
maj 13-30.12
g. 19:30
Gdańsk, Kościół Św. Katarzyny

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?