Teatr Miejski z repertuarem na wakacje

Teatr Miejski w Gdyni wznawia działalność po przymusowej przerwie premierą "Nastasja wychodzi za mąż" już 6 czerwca. Teatr grać będzie w każdy weekend do 16 sierpnia.
Teatr Miejski w Gdyni wznawia działalność po przymusowej przerwie premierą "Nastasja wychodzi za mąż" już 6 czerwca. Teatr grać będzie w każdy weekend do 16 sierpnia. fot. Joanna Siercha / Teatr Miejski

Teatr Miejski w Gdyni już 6 czerwca zaprezentuje swoją pierwszą premierę - "Nastazja wychodzi za mąż". Jednak już tydzień później Miejski zacznie regularnie grać swoje lżejsze produkcje na Dużej Scenie. Do 16 sierpnia co weekend, od piątku do niedzieli, zagranych zostanie siedem różnych spektakli Miejskiego.Czytania Gdyńskiej Nagrody DramaturgicznejGdyński teatr należy do najbardziej zapracowanych. Od 1 do 5 czerwca publikowane są czytania online sztuk, które zakwalifikowano do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (jej rozstrzygnięcie przełożono na 25-27 września). Już 6 czerwca, jako pierwszy w Polsce, Teatr Miejski proponuje widzom swoją najnowszą premierę. Kolejne grania 7 i 10 czerwca.

- Teatr to jest spotkanie twarzą w twarz, oko w oko aktora z widzem. Już 6 czerwca w sobotę zapraszamy na naszą najnowszą premierę. Dostosowujemy się do obostrzeń sanitarnych, czyli zachowamy odległości między widzami, ograniczymy liczbę widzów o połowę, teatr będzie zdezynfekowany, a wszyscy widzowie muszą mieć maseczki na twarzy. Bardzo się cieszymy, że Nastazja wreszcie wyjdzie za mąż w sobotę - mówi Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gdyni.
Niektóre tytuły - jak "Następnego dnia rano" (na zdjęciu) przeniesione zostaną z Małej na Dużą Scenę.
Niektóre tytuły - jak "Następnego dnia rano" (na zdjęciu) przeniesione zostaną z Małej na Dużą Scenę. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl
Na tym nie koniec. Od 12 czerwca do 16 sierpnia Teatr Miejski wraca do regularnego grania swoich pozycji repertuarowych. Wprawdzie z uwagi na problemy z bieżącą wodą i sanitariatami odwołano Scenę Letnią w Orłowie, ale teatr wraca do swojej siedziby. W każdy weekend, od piątku do niedzieli o godz. 19 grany będzie wybrany z tytułów repertuarowych na Dużej Scenie teatru. Trzy pozycje ("Następnego dnia rano", "Bóg mordu" i "Cafè Luna") przeniesione tam zostaną z Małej Sceny, czyli foyer teatru.

Pierwszym tytułem, granym 12-14 czerwca, będzie "Prawda. Komedia małżeńska" w reżyserii Zbigniewa Rybki. Tytuł ten będzie można również zobaczyć od 7 do 9 sierpnia. Od 19 do 21 czerwca zagrana zostanie kolejna, uwielbiana przez publiczność Miejskiego komedia - "Następnego dnia rano" w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego. Również ten spektakl tego lata zobaczymy ponownie, na zakończenie letnich grań od 14 do 16 sierpnia.

Ostatnią propozycją czerwca będzie niedawna premiera - "Trzej muszkieterowie" w reżyserii Rafała Szumskiego. Ta zwariowana komedia slapstickowa grana będzie od 26 do 28 czerwca oraz od 24 do 26 lipca.

Na deski Miejskiego wróci m.in. dowcipna komedia slapstickowa - "Trzej muszkieterowie" w reżyserii Rafała Szumskiego (zagrana zostanie pod koniec czerwca i pod koniec lipca).
Na deski Miejskiego wróci m.in. dowcipna komedia slapstickowa - "Trzej muszkieterowie" w reżyserii Rafała Szumskiego (zagrana zostanie pod koniec czerwca i pod koniec lipca). fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl
Ponadto tego lata czeka nas także w Teatrze Miejskim - "Bóg mordu" wyreżyserowany przez Tomasza Mana (3-5 lipca), "Hotel Westminster" w reż. Bogdana Cioska (10-12 lipca), "Cafè Luna" w reżyserii Józefa Opalskiego (17-19 lipca) oraz "Czarne wdowy" także wyreżyserowane przez Józefa Opalskiego (31 lipca - 2 sierpnia).

Wydarzenia najbliższego tygodnia


Ceny na spektakle w okresie letnim są takie same jak wcześniej (od 40 zł do 60 zł), jednak nie warto zwlekać z decyzją o zakupie biletów, bo te rozchodzą się bardzo szybko. Na graną w połowie czerwca "Prawdę. Komedię małżeńską" pozostało w sprzedaży online mniej niż połowa biletów. Udostępniono też sprzedaż online pozostałych czerwcowych tytułów. Sprzedaż kolejnych spektakli ruszy w piątek, 5 czerwca (zarówno online, jak w kasie biletowej teatru).

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Fajnie tęsknię za teatrem

  • 5 6

 • Nie mogę się doczekać

  A jeszcze bardziej na teatr muzyczny!

  • 6 2

 • W repertuarze koronawirus? (1)

  • 0 9

  • w odpowiedzi

   Iwono, zostań na Kaszubach i bądź bezpieczna!

   • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
muzyka poważna
maj 13-30.12
g. 19:30
Gdańsk, Kościół Św. Katarzyny

Rozrywka

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?

 

Najczęściej czytane