Spektakl

Tajemnica kina

najbliższy spektakl:
18 stycznia 2020
godz. 10:00
inne terminy spektakli »
miejsce:

Teatr Miniatura - Wrzeszcz

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 16
ceny biletów:
norm. 25 zł , ulg. 22 zł
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
data premiery:
8 listopada 2012
czas trwania:
1 godz. 20 min, (1 przerwa)
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

3.7 / 5 (42 głosy)

Patronat

Terminy spektakli

16 - 17 stycznia 2020 godz. 10:00
Wrzeszcz

norm. 25 zł
ulg. 22 zł

18 stycznia 2020 (sobota) godz. 12:00
Wrzeszcz

norm. 25 zł
ulg. 22 zł
Kup bilet

19 stycznia 2020 (niedziela) godz. 15:00
Wrzeszcz

norm. 25 zł
ulg. 22 zł
Kup bilet

23 lutego 2020 (niedziela) godz. 15:00

odwołane


Wrzeszcz

norm. 25 zł
ulg. 22 zł
Kup bilet

Informacja o biletach

Sala Prób, bilety:
25 zł normalny, 22 zł ulgowy
Lasse i Maja znowu na tropie. Tym razem rozwiązują zagadkę skradzionych psów. Te same lalki bohaterów co w "Tajemnicy diamentów", identyczny pomysł scenograficzny i koncepcja całości i... podobna satysfakcja ze spektaklu. Wartka akcja i umiejętność łączenia planu żywego z lalkowym i obrazem wideo.
Martin Widmark
Tajemnica kina

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Dla dzieci od lat 6.

Teatr Miniatura rozpoczął realizację serialu teatralnego dla dzieci 15 kwietnia 2012 roku światową prapremierą teatralnej adaptacji "Tajemnicy diamentów", pierwszej z bestsellerowej serii książek detektywistycznych dla dzieci szwedzkiego autora Martina Widmarka. Seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" opowiada o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby.

Ty razem przygotowana jest prapremiera kolejnej książki z bestsellerowej serii Szweda Martina Widmarka - "Tajemnica kina" będzie drugim odcinkiem serialu teatralnego, zainaugurowanego Tajemnicą diamentów.

Lasse i Maja wraz z widzami mają nową zagadkę do rozwiązania - ktoś kradnie psy mieszkańców miasteczka Valleby i żąda za nie ogromnych okupów. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu "Gwiżdżący Kowboj". Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego.

W kolejnej odsłonie teatralnego serialu widzowie nie tylko zobaczą rejestrowaną kamerą akcję na makiecie Valleby projektu Dariusza Panasa, ale wreszcie zajrzą do jednego z budynków. Na potrzeby tego spektaklu została misternie przygotowana makieta wnętrza kina Rio. W kinie będzie wyświetlany film animowany autorstwa reżysera spektaklu Ireneusza Maciejewskiego i scenografa Dariusza Panasa, a na ścianach zawieszone są plakaty i zdjęcia, które regularnie będą zmieniane - jak w prawdziwym kinie. Pojawią się postaci znane z poprzedniej części, ale poznamy również innych mieszkańców miasteczka Valleby. Twórcy spektaklu twierdzą, że niektórzy mieszkańcy podobni są do gwiazd kina.

Seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" jest międzynarodowym bestsellerem, przetłumaczonym na ponad 20 języków. Martin Widmark od 2004 roku co roku otrzymuje nagrodę Bokjuryn (szwedzką nagrodę literacką, zorganizowaną tak, że ponad 50 000 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat głosuje na swoje ulubione książki) w kategorii wiekowej 7-9 lat. Jest najczęściej wypożyczanym autorem w Szwecji, zdetronizował w tym względzie nawet legendarną Astrid Lindgren.

Adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia i lalki: Dariusz Panas
Muzyka: Old Time Radio
Asystent reżysera: Jakub Ehrlich
Inspicjent: Zbigniew Okęcki

Obsada:
Lasse - Jakub Ehrlich
Maja - Wioleta Karpowicz
Zorban, Złodziej - Piotr Kłudka
Komisarz, Teodor - Jacek Majok
Iva Ross, Sprzedawca słodyczy, Złodziej - Hanna Miśkiewicz
Panna Lund, Złodziej - Magdalena Żulińska

Recenzja Trojmiasto.pl

Kto okradł gwiazdę kina? Recenzja "Tajemnicy kina" Teatru Miniatura

Gdy do miasteczka Valleby przyjeżdża gwiazda filmowa, Iva Ross, wszyscy chcą, by pobyt zapamiętała jak najlepiej. Niestety, w...

Zdjęcia

  Opinie (4)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Sprawdź się

  Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?