stat
Impreza już się odbyła

Sztuka Dobra

Do 4 lipca w Porcie Rumia można obejrzeć wyjątkową wystawę obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji. Wszystkie prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne podczas warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Fundację Zdrowia ESCO, Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Centrum Pomocowe im. Św. S. Faustyny. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.

Podczas wystawy "Szuka Dobra" w Porcie Rumia można oglądać w prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Wszystkie prezentowane obrazy, przedmioty użytkowe oraz dekoracje powstały podczas warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonych przez trzy organizacje: Fundację Zdrowia ESCO, Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Centrum Pomocowe im. Św. S. Faustyny. Uczestnikami warsztatów były osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez udział w zajęciach rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię, a także uczą się wyrażać przeżycia i emocje.

Wystawa, która odbywa się w Porcie Rumia to również okazja do tego, by spojrzeć na ludzi i świat z innej perspektywy, oczami osób niepełnosprawnych. Jeśli odwiedzającym wyjątkowo spodobają się wybrane prace, będzie je można zakupić po zakończeniu ekspozycji.

- Nazwa wystawy, która jest obecnie dostępna w naszej galerii nie jest przypadkowa, ponieważ jest ona dobrem pod wieloma względami. Prezentowane prace przykuwają oko i są na bardzo wysokim poziomie. Powstają podczas warsztatów, które dają uczestnikom wiele radości i pozwalają rozwijać się. Zarówno te zajęcia, jak i regularna pomoc niepełnosprawnym, które niosą fundacje biorące udział w projekcie, nie byłyby możliwe bez dobrej woli i otwartego serca osób w nie zaangażowanych. Dlatego zachęcam do udziału w wystawie i wsparcie osób niepełnosprawnych - mówi Adam Kozioł, menedżer marketingu Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan.

Wystawa pt. "Sztuka Dobra" będzie dostępna do 4 lipca w pasażu Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Prace można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty od 9:00 do 21:00. Wstęp wolny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?