• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Szlakiem Kanału Raduni. Spacer po Starym Mieście

Poniedziałkowe wędrówki w lipcu to wspaniała okazja do poznania historii Starego Miasta.  Razem z przewodniczką odkryjemy niektóre tajemnice Starego Miasta oraz ich mieszkańców, a także zagadki związane z Kanałem Raduni. Podczas spaceru poznamy tajemnice zabytkowych klasztornych wnętrz, których mury sięgają XV wieku. Poznamy ich spektakularną przemianę od czasów Ojców Karmelitów, po dzisiejszych gospodarzy tego miejsca, czyli Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Spacer zakończymy w Herbaciarni u Oblatów znajdującej się w średniowiecznej klasztornej piwnicy.

lip 27

sobota, godz. 12:00

bilety 37 zł
ulgowy 37 zł
sie 17

sobota, godz. 10:00

bilety 20 zł
Chcesz poznać historię Starego Miasta? 

Stare Miasto w Gdańsku to północna część dzielnicy Śródmieście, położona nad zbudowanym przez Krzyżaków w XIV wieku Kanałem Raduni. To wyjątkowe dzieło hydrotechniki miało ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Gdańska, to tutaj powstał bowiem największy zakład produkcyjny średniowiecznej Europy Wielki Młyn. Tutaj znajdują się również cenne zabytki Gdańska: m.in. Ratusz Staromiejski, Kościół św. Katarzyny i Kościół św. Józefa czy Dom Opatów Pelplińskich. Dziś, mimo że każdy z tych budynków pełni już inną rolę, to nad Kanałem Raduni nadal dużo się dzieje. Obszar ten jest bowiem siedzibą wielu instytucji kultury w mieście. 

Sabina Rogalska-Antosik  absolwentka gedanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, przewodniczka PTTK po Trójmieście, przewodniczka po oddziałach Muzeum Gdańska. 
Wydarzenie organizowane jest w ramach RadUNII Kultury sieci partnerskiej współpracy Muzeum Miasta Gdańska: Muzeum Bursztynu i Muzeum Nauki Gdańskiej, Nadbałtyckiego  Centrum Kultury, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury, a także Przedszkola im. Panienki z okienka.

Czas trwania spaceru: 1,5 h
Start: pomnik Heweliusza, skwer Jana Heweliusza, Stare Miasto

Opinie

Sprawdź się

Które muzeum w Trójmieście posiada taras z widokiem na Zatokę Gdańską?