Patronat

Szelmostwa Lisa Witalisa

teatr dla dzieci
Bilety
Kup bilet 30
wystawia:
Teatr Wybrzeże
data premiery:
7 sierpnia 2021
 • Bilety
  Cena normalna: 30 zł
  Kup bilet
  gru 4-5
  Sobota - Niedziela, 4 grudnia - 5 grudnia
  godz. 13:00, i 15:00
  Lokalizacja
  Stara Apteka
  Gdańsk, Teatralna 2
 • Bilety
  Cena normalna: 30 zł
  Kup bilet
  gru 8
  środa, 8 grudnia
  godz. 11:00, i 13:00
  Lokalizacja
  Stara Apteka
  Gdańsk, Teatralna 2

Informacja o biletach

Bilet normalny 30 zł.
"SZELMOSTWA LISA WITALISA"
Jan Brzechwa


SZELMOSTWA LISA WITALISA to klasyka literatury dziecięcej w nowej odsłonie. Witalis to lis nad lisy. O jego nietuzinkowym sprycie krążą niesamowite opowieści. Splendoru dodaje mu wspaniały ogon: "Gdy Witalis kroczył drogą, wpierw widziano jego ogon, co jak ruda chmura zwisa, a dopiero potem - lisa". Przewrotny i wyrachowany rudzielec potrafi zjednać sobie przychylność mieszkańców lasu. Obiecując przysłowiowe "gruszki na wierzbie" zostaje wybrany na prezydenta leśnej wspólnoty. Czy takiego przywódcy chciały zwierzęta? Historia przebiegłego szelmy, który realizuje swoje niecne plany kosztem swoich pobratymców, jest w istocie swoistą parodią demokracji. To spektakl dla dzieci i dla rodziców, dla babć, dziadków, cioć i wujków... Przygody Witalisa bawią i uczą międzypokoleniowo, nie tracąc na aktualności.

Joanna Zdrada o SZELMOSTWACH LISA WITALISA: "To spektakl nie tylko dla dzieci. Zabawna i przejmująca historia rudego szelmy, który obejmuje urząd prezydenta leśnych zwierząt, to w rzeczywistości błyskotliwa satyra polityczna. Gdy czytałam poemat Brzechwy moim dzieciom, uderzyło mnie jak bardzo głęboko przeżywają temat wyzysku i kłamstwa. Ucząc się współczucia sprzeciwiały się oszustwom. Pomyślałam wówczas, że poemat Brzechwy, to wspaniała lekcja anty-populizmu dla dzieci. Przestroga, by nie ulegać doraźnym i prostym rozwiązaniom, oraz że to, co atrakcyjne, nie zawsze jest dobre".

Realizatorzy:
Adaptacja i reżyseria: Joanna Zdrada
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Inspicjent: Jerzy Kosiła

Obsada: Monika Chomicka-Szymaniak, Anna Kociarz, Agata Woźnicka, Piotr Chys, Jerzy Gorzko, Piotr Łukawski, Paweł Pogorzałek

Recenzja Trojmiasto.pl

W prostocie siła. O "Szelmostwach Lisa Witalisa" Teatru Wybrzeże W prostocie siła. O "Szelmostwach Lisa Witalisa" Teatru Wybrzeże

W prostocie siła. O "Szelmostwach Lisa Witalisa" Teatru Wybrzeże (10 opinii)

Teatr Wybrzeże przygotował kolejną bajkę. Tym razem na warsztat wzięto "Szelmostwa Lisa Witalisa"...

10 sierpnia 2021

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery