• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej

Astronautyczne zajęcia dla młodszych uczniów szkół podstawowych, a także dla młodzieży to propozycje Hevelianum i firmy Boeing z okazji Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej, od 3 do 10 października.

 #HevelianumNauka #HevelianumDzieci
 
Zajęcia dla: PRZEDSZKOLI 5+, ZERÓWEK, KLAS 1-3 SP
Termin: 3 6 października 2023
Godziny: 9:00, 11:00, 13:00
Czas trwania: 45min
Miejsce: sala Magellana
Cena: zajęcia 20zł / zajęcia + zwiedzanie wystawy: 25zł

Lot samolotem dlaczego nie spadamy? 
Lubisz patrzeć w niebo i wyszukiwać na nim latające samoloty? A może po prostu jesteś ciekawy, w jaki sposób latają te wielkie maszyny?

Podczas Światowych Dni Przestrzeni Kosmicznej w Hevelianum przygotowaliśmy dla Ciebie zajęcia, podczas których poznasz oraz zrozumiesz zasady aerodynamiki. Zademonstrujemy działanie siły nośnej, siły ciągu, jak również ciśnienia. Na zajęciach odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania: W jaki sposób porusza się samolot oraz dlaczego utrzymuje się w powietrzu? Dodatkowo dowiesz się, z jakich elementów jest zbudowany oraz jakie urządzania znajdują się w kokpicie pilota. W trakcie trwania zajęć stworzymy żywy samolot, a zwieńczeniem zabawy będą zawody na najdalszy lot papierowych samolocików.
 
Zajęcia dla: KLAS 4-8SP, PONADPODSTAWOWYCH
Termin: 3 i 10 października
Godziny: 8:30; 10:30; 12:30
Czas trwania: 45min
Miejsce: Sala Newtona w Laboratorium Ruchu
Cena: zajęcia 20zł / zajęcia + zwiedzanie wystawy: 25zł

ZAJĘCIA 3 października / wtorek / 
Odkryj jak zbudować rakietę z inżynierem Boeinga

Jesteś chciałbyś kiedyś wyrwać się z sideł grawitacji naszej planety? A może fascynują Cię rakiety kosmiczne? Podczas Światowych Dni Przestrzeni Kosmicznej w Hevelianum czekają na Ciebie warsztaty, podczas których zgłębisz tajniki wiedzy o podstawach techniki oraz inżynierii rakietowej.
Poznasz podstawowe założenia pozwalające wynieść człowieka nie tylko w kosmos, ale i na orbitę Ziemi. Dowiesz się również, dlaczego rakieta leci do góry, jak nią sterować, w jaki sposób rozmieścić w niej ładunek oraz jakie napędy i paliwa wykorzystywane są przez przemysł kosmiczny. W trakcie trwania zajęć pracownicy firmy Boeing przeprowadzą pokazy rakietowe na świeżym powietrzu.

Prowadzenie zajęć: inżynierowie firmy Boeing
ZAJĘCIA 10 października / wtorek / 
Manewrowanie w kosmosie z czego się biorą kosmiczne śmieci ?

Jak wyobrażasz sobie śmieci w kosmosie? Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób astronauci omijają je, gdy są na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Podczas Światowych Dni Przestrzeni Kosmicznej w Hevelianum przygotowaliśmy dla Ciebie spotkanie z inżynierami Boeinga, gdzie porozmawiamy o manewrach w przestrzeni kosmicznej. Na przykładzie multimedialnych symulacji poznasz tajniki kolizji i spotkań orbitalnych (tzw. rendezvous).  Rozejrzymy się również wokół, by przy użyciu aplikacji AR (Augmented Reality) dowiedzieć się jakie obiekty krążą nam właśnie nad głową. Dowiesz się również, z jakich elementów składa się satelita, czego potrzebuje, żeby przetrwać na orbicie oraz czy może nam on spaść na głowę. Kosmos czeka właśnie na Ciebie, spotkajmy się w Hevelianum!

Prowadzenie zajęć: inżynierowie firmy Boeing

Partner merytoryczny: Boeing
Patron honorowy: POLSA / Polska Agencja Kosmiczna
Patron medialny: Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
Uwaga: Zajęcia przeznaczone dla szkół.
Cena: zajęcia: 20 zł, zajęcia + zwiedzanie wystawy: 25 zł
| zapisy: edukacja@hevelianum.pl; 58 742 33 52

Opinie

Sprawdź się

Twórcą gdańskiego muralu z podobizną Zbigniewa Wodeckiego jest: