stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Studium postaci - kurs malarstwa i rysunku

W kursie "Studium postaci" skoncentrujemy się na zagadnieniach związanych z rysowaniem i malowaniem człowieka. Na każdych zajęciach przewidziane jest pozowanie modela. Ponadto  odlewy gipsowe i atlasy anatomiczne, którymi dysponujemy, pomogą nam w tłumaczeniu zagadnień związanych z tematem.

lip 24

sobota, godz. 13:00

Gdańsk, Stacja Food Hall, Galeria...
sie 20-21

piątek - sobota, godz. 18:00 - 20:00

bilety 500 zł
Dla osób początkujących jest to możliwość poznania zasad niezbędnych do realistycznego przedstawienia postaci w rysunku czy malarstwie. Zajmiemy się zagadnieniami budowania proporcji, ruchu, przestrzeni i światła. Będziemy również pracować nad detalami (portret, dłonie), a także nad przedstawieniem postaci w przestrzeni (rozwiązanie kwestii światła i planów
przestrzennych). Wykorzystamy różne techniki rysunkowe i malarskie. Dla osób bardziej zaawansowanych przewidujemy ćwiczenia z zakresu malarstwa olejnego i rysunku wielkoformatowego (postać wielkości naturalnej).

Cechą wyróżniającą nasza pracownię jest brak narzucania sztywnych ram czasowych (sesje pozowania mogą trwać przez kilka zajęć) i indywidualne podejście do uczestników w zależności od ich umiejętności i osobistych zapatrywań. Rozwijającym elementem spotkań będą rozmowy na temat malarstwa, wspólne oglądanie i interpretacja poszczególnych dzieł.
 
Kto prowadzi?
Piotr Bąkowski, rocznik 1974, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu edukacji artystycznej. Od wielu lat współpracuje z kursami rysunku i malarstwa m.in. Kuźnia -warsztaty sztuki.  Prowadził plenery artystyczne, zajęcia terapeutyczne , wykłady z zakresu historii i teorii sztuki (m.in. na Uniwersytecie Gdańskim)
 
Kiedy?
Kurs obejmuje 10 spotkań, w poniedziałki w godz. 18-21.00
w Oliwskim Ratuszu Kultury, Gdańsk ul. Opata J. Rybińskiego 25
terminy:
4, 11, 18, 25 lutego
4, 11, 18, 25 marca
1, 8 kwietnia
 
Zapisy trwają od 14 stycznia do 2 lutego
Rezerwacja miejsce i informacje:  tel . 517 743 572, pracownia@wspolnotagdanska.pl
Opłata: 500 zł jednorazowo za cały kurs z góry
Opłatę należy wnieść do 3 dni roboczych po potwierdzeniu rezerwacji i podpisaniu umowy
 
Co zabrać?
Na zajęciach warto mieć własne płótno, farby i pędzle. Jeśli ktoś zaczyna od podstaw i nie ma pewności co kupić, doradzę na pierwszych zajęciach, a na początek można skorzystać ze wspólnych materiałów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czym był i do czego służył WILKOM?

 

Najczęściej czytane