stat
PATRONAT

Studium postaci - kurs malarstwa i rysunku

W kursie "Studium postaci" skoncentrujemy się na zagadnieniach związanych z rysowaniem i malowaniem człowieka. Na każdych zajęciach przewidziane jest pozowanie modela. Ponadto  odlewy gipsowe i atlasy anatomiczne, którymi dysponujemy, pomogą nam w tłumaczeniu zagadnień związanych z tematem.

Studium postaci

7 października - 25 listopada 2019, godz. 18:00 - 21:00

bilety 420 zł

kurs fotografii dla początkujących

lis 7-10

czwartek - niedziela, godz. 17:20, i 10:13

bilety 399 zł
Dla osób początkujących jest to możliwość poznania zasad niezbędnych do realistycznego przedstawienia postaci w rysunku czy malarstwie. Zajmiemy się zagadnieniami budowania proporcji, ruchu, przestrzeni i światła. Będziemy również pracować nad detalami (portret, dłonie), a także nad przedstawieniem postaci w przestrzeni (rozwiązanie kwestii światła i planów
przestrzennych). Wykorzystamy różne techniki rysunkowe i malarskie. Dla osób bardziej zaawansowanych przewidujemy ćwiczenia z zakresu malarstwa olejnego i rysunku wielkoformatowego (postać wielkości naturalnej).

Cechą wyróżniającą nasza pracownię jest brak narzucania sztywnych ram czasowych (sesje pozowania mogą trwać przez kilka zajęć) i indywidualne podejście do uczestników w zależności od ich umiejętności i osobistych zapatrywań. Rozwijającym elementem spotkań będą rozmowy na temat malarstwa, wspólne oglądanie i interpretacja poszczególnych dzieł.
 
Kto prowadzi?
Piotr Bąkowski, rocznik 1974, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu edukacji artystycznej. Od wielu lat współpracuje z kursami rysunku i malarstwa m.in. Kuźnia -warsztaty sztuki.  Prowadził plenery artystyczne, zajęcia terapeutyczne , wykłady z zakresu historii i teorii sztuki (m.in. na Uniwersytecie Gdańskim)
 
Kiedy?
Kurs obejmuje 10 spotkań, w poniedziałki w godz. 18-21.00
w Oliwskim Ratuszu Kultury, Gdańsk ul. Opata J. Rybińskiego 25
terminy:
4, 11, 18, 25 lutego
4, 11, 18, 25 marca
1, 8 kwietnia
 
Zapisy trwają od 14 stycznia do 2 lutego
Rezerwacja miejsce i informacje:  tel . 517 743 572, pracownia@wspolnotagdanska.pl
Opłata: 500 zł jednorazowo za cały kurs z góry
Opłatę należy wnieść do 3 dni roboczych po potwierdzeniu rezerwacji i podpisaniu umowy
 
Co zabrać?
Na zajęciach warto mieć własne płótno, farby i pędzle. Jeśli ktoś zaczyna od podstaw i nie ma pewności co kupić, doradzę na pierwszych zajęciach, a na początek można skorzystać ze wspólnych materiałów.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?