• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkanie ze sztuką

Przestrzeń wystawiennicza nowo otwartej Gallery One Art we Wrzeszczu debiutuje kameralnym pokazem obrazów trzech gdańskich artystów: Marka Modela, Jacka Kornackiego i Marka Wrzesińskiego. Każdy z autorów swoją aktywność twórczą łączy z pracą dydaktyczną na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Katedrze Kształcenia Podstawowego.

Wydaje się, że tym, co wyróżnia realizacje prezentowane na wystawie, jest indywidualne podejście do idei obrazu jako przestrzeni szeroko pojętych działań malarskich. Takie wartości jak światło, kolor, przestrzeń, barwa, swoista ekspresja, rytmy i napięcia kompozycyjne składają się na sens poszczególnych wypowiedzi artystycznych. Niby podobnych, bo dotyczą tradycji obrazu jako elementu kultury wizualnej. Ostatecznie jednak różnych pod względem formy, materii malarskiej oraz tematu.

Goście galerii mają okazję przyjrzeć się z bliska fragmentom "Biblioteki" oraz kompozycji modułowej zatytułowanej "Konterfekty" Jacka Kornackiego, które oświetlone światłem UV ujawniają niezwykłą i wielowymiarową percepcję postrzegania koloru. Niepowtarzalny gest i ekspresja malarska dominuje natomiast w wyszukanych kompozycjach kolorystycznych Marka Modela, które nawiązują do motywu związanego z tematem martwej natury. Minimalizm, oszczędność środków wyrazu i kontemplacyjny charakter to cechy wyróżniające poliptyki Marka Wrzesińskiego, na które składają się fragmenty realizacji malarskich pod wspólnym tytułem "Kontemplacje / Malarstwo jako forma dialogu".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?

 

Najczęściej czytane