• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkanie z podróżnikiem: Gruzja. Do granic wytrzymałości

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online Gruzja. Do granic wytrzymałości. O swoich wyprawach opowie Stasia Budzisz, 24 maja (poniedziałek), godz. 18:00.

w każdy czwartek (do 17.11), godz. 18:00

Wstęp wolny
O podróży
O Gruzji powiedziano już prawie wszystko. O gościnności, o tradycjach, o toastach i niezwykłej bezinteresowności. Mówiono o ośmiu tysiącach lat produkowania wina, suprach do białego rana i zapierających dech w piersiach krajobrazach. Wiemy o Gruzji wiele, ale głównie to, co Gruzja chce nam pokazać.

Ale ona ma jeszcze drugie oblicze, schowane przed okiem turysty.

To świat patriarchatu. Kraj, w którym nie ma paragrafu na molestowanie seksulane ani sprawiedliwych zasad dziedziczenia majątku. Państwo, którego obywatele w 63% żyją na kredyt, choć ostatnim groszem potrafią się podzielić. To w końcu miejsce, w którym religia i normy społeczne stanowią prawo ważniejsze niż sąd.
O tym, co naprawdę czeka na nas za zdobioną fasadą.

O podróżniczce
Stasia Budzisz reporterka, tłumaczka języka rosyjskiego i filmoznawczyni. Współpracuje m. in. z Przekrojem, Nową Europą Wschodnią, Krytyką Polityczną. Prowadzi podcast Wydawnictwa Poznańskiego WPodcast i jest wiceprezeską Fundacji Verda, która organizuje międzynarodowe projekty, m. in. w Gruzji, w Rosji i Ukrainie. Z Kaukazem związana od ponad dekady. Jej debiutancka książka reporterska Pokazucha. Na gruzińskich zasadach ukazała się w 2019 roku.

Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpagu GAK Projektorni.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: