• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z autorkami albumu "Miasto romantyków..."

Muzeum Gdańska wydało katalog wystawy czasowej "Miasto romantyków. Idee i motywy w twórczości XIX-wiecznych artystów w Gdańsku". Spotkanie z autorkami albumu odbędzie w sobotę, 9 grudnia, o godz. 13.00 w Dworze Artusa. Pozycja będzie dostępna tego dnia w promocyjnej cenie 79 złotych.

mar 2-3

sobota - niedziela

bilety 23 zł
ulgowy 16 zł
mar 16

sobota, godz. 10:00

Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego 1
bilety 35 - 50 zł
Tematyka i tytuł "Miasto Romantyków" nawiązuje do wystawy czasowej udostępnionej latem 2023 roku w Muzeum Gdańska. Głównym celem kilkudziesięciu zaprezentowanych dzieł było ukazanie oraz zachęcenie widzów do interpretacji charakterystycznych postaw i poglądów gdańskich artystów okresu XIX wieku, które ci wyrażali poprzez sztukę. W efekcie okazywało się, że malarstwo gdańskie dobrze oddawało realia tej epoki i obowiązujące wówczas w Europie i na Świecie trendy. Co ciekawe wyrażane przez malarzy poglądy, np. w kwestii ochrony środowiska naturalnego i kulturowego aktualne są także w obecnych czasach.Podczas nadchodzącego spotkania kuratorki wystawy i współautorki katalogu: Dorota Powirska i Izabela Jastrzembska-Olkowska, zaprezentują książkę, opowiedzą o odbiorze wystawy i podyskutują z uczestnikami o tym czy dziewiętnaste stulecie było tak nowoczesne, czy może to my jesteśmy romantyczni? Po spotkaniu uczestnicy będą mogli wziąć udział w nieodpłatnym oprowadzaniu po Galerii Malarstwa w Dworze Artusa.

Podczas wydarzenia będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie 79 zł. Pozycję będzie można zakupić wkrótce poprzez sklep internetowy Muzeum Gdańska oraz w oddziałach Muzeum. Cena regularna wynosi 89 zł i nie obejmuje kosztów dostawy. Do sprzedaży trafi łącznie 350 sztuk.
Miasto Romantyków. Promocja katalogu
Kiedy: 9 grudnia 2023 (sobota), godz. 13.00-14.30
Gdzie: Dwór Artusa, Sień Gdańska, Długi Targ 43/44
Wstęp: wolny, publikacja odpłatna
Ceny: 79 zł / cena promocyjna podczas spotkania; 89 zł / cena regularna

Opinie

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak:

 

Najczęściej czytane