stat

Spotkanie z Wojciechem Orlińskim

Zapraszamy na kolejne spotkanie związane z mistrzem polskiej fantastyki! Z okazji #RokLema będziemy gościć w Sopotece Wojciecha Orlińskiego dziennikarza, publicystę i pisarza, autora książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych. W latach 19972021 pracował w Gazecie Wyborczej, gdzie pisał głównie na tematy związane z kulturą masową i internetem.

Jest znawcą twórczości Stanisława Lema. Napisał książki Co to są sepulki? Wszystko o Lemie (2007), czyli encyklopedycznego przewodnika po twórczości Lema, a także biografii Lema zatytułowanej Lem. Życie nie z tej ziemi (2017), książki Lem w PRL-u (2021) i scenariusza do poświęconego Lemowi filmu dokumentalnego Borysa Lankosza Autor Solaris. Nagrodzony Śląkfą (nagrodą Śląskiego Klubu Fantastyki) w kategorii Wydawca Roku za rok 2008, za wydanie z jego inicjatywy kolekcji dzieł Stanisława Lema przez wydawnictwo Agora.

O książce:

Lem w PRL-u, czyli nieco prawdy w zwiększonej objętości to autorski wybór korespondencji Stanisława Lema z instytucjami systemu, urzędnikami i przyjaciółmi dokonany przez Wojciecha Orlińskiego. Korespondencja obnaża, ile bezsensownych problemów i kumulujących się trudności czekało w PRL-u na człowieka, który ciężką pracą i talentem odniósł duży sukces. Odrzucenie scenariusza do Szpitala Przemienienia bez żadnego wyjaśnienia, zwodzenie w kwestii wydania powieści i brak wsparcia w sporach z enerdowskim wydawcą czy notoryczne trudności z naprawą wadliwych samochodów to tylko niektóre z nich.

(źródło: lubimyczytac.pl)

PS dla wszystkich, którzy przyjdą na spotkanie, przygotowaliśmy LEMową niespodziankę!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?