• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Dorotą Kolak wokół książki "Skąd ja panią znam"

Zapraszamy na spotkanie z wybitną polską, gdańską aktorką Dorotą Kolak. Rozmowę z aktorką wokół nowej książki "Skąd ja panią znam. Dorota Kolak w rozmowie z Katarzyną Ostrowską", która ukazała się pod koniec października nakładem wydawnictwa Prószyńki i S-ka poprowadzi Bartosz Filip.

"Ciekawa, niebanalna, ale i zwyczajna - rozmowa z Dorotą Kolak, wyjątkową aktorką, ale przede wszystkim niezwykłą kobietą. O strachu przed czerwonym dywanem, o niewymawialnym "r", o bzowej babuleńce i panu Andersenie, o tym, że nie warto bać się Virginii Woolf..., o nalewkach męża i domu wśród sosen. A przede wszystkim o aktorstwie i rolach nie tylko tych na scenie, ale też w życiu. O byciu żoną, matką i babcią, o kąpielach w jeziorze i odnawianiu mebli.

Rozmowy (Doroty Kolak i Katarzyny Ostrowskiej) odbywały się w różnych miejscach i okolicznościach, często przerywane telefonami od córki, niespodziewanym wyjazdem, a ostatnio pandemią. To prawdziwie babska opowieść o kilkunastu latach spotkań przy kawie i herbacie, bywało że niedokończonych, bez dat i chronologii". (www.proszynski.pl)

Dorota Kolak - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Od 1982 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, na scenie którego stworzyła wiele niezapomnianych kreacji. Laureatka prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Grand Prix za rolę Alexandry del Lago w "Słodkim ptaku młodości", za rolę Myry Bolton w "Na początku był dom", oraz wielu trójmiejskich laurów, m.in. Nagrody Teatralnej Wojewody Gdańskiego za rolę Marii Liebiedkiny w "Biesach" oraz za kreację Janiny Węgorzewskiej w "Matce", odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Katarzyna A. Ostrowska - urodzona w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (teatrologia). Autorka sztuk teatralnych i powieści fantasy "Naszyjnik z turmalinem", nad której drugą częścią obecnie pracuje.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Trójmieście to...?