stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Aleksandrą Kędzierską Fontaine

Czy życie na walizkach może przynosić satysfakcję? Oczywiście, ale pod warunkiem, że kryją się w nich aparat fotograficzny, komputer, strój taneczny i...drzewko szczęścia. Z takim zestawem podróżuje przez świat Dziewczyna z walizką (Wydawnictwo Oskar) Aleksandry Kędzierskiej Fontaine.

Gdańskie Debaty Obywatelskie

sty 22

wtorek, godz. 18:00 - 20:30

Gdańsk,
Wstęp wolny

Ruszymy pod ziemię? - spotkanie

lut 6

środa, godz. 17:30 - 19:30

Sopot,
Wstęp wolny


Lidia, która nie waha się opuścić rodzinnego Gdańska, aby w dobie postmodernizmu stać się "kobietą renesansu": tancerką, aktorką, choreografką i reżyserką. Artystką, która nie zna barier geograficznych i kulturowych, a swoimi występami łączy ludzi od Malezji do USA. To opowieść pod każdym względem intensywna: o kobiecie totalnej, sztuce totalnej i życiu czerpanemu pełnymi garściami. Życiowymi i miłosnymi perypetiami bohaterki obdarować by można kilka życiorysów. A jednak Lidia jest tylko jedna, podobnie jak tajemniczy, przepełniony atmosferą artystycznej bohemy Paryż...

Aleksandra Kędzierska Fontaine - aktorka, tancerka, reżyserka i dziennikarska. Swoją karierę rozpoczęła w gdańskiej szkole baletowej, a w wieku 19 lat zadebiutowała w jednej z najsłynniejszych rewii świata - paryskiej Lido de Paris. Za działalność artystyczną została obdarzona specjalnym statusem Artystki Republiki Francuskiej. Obecnie jako prezydent Media Fontaine prowadzi własny zespół teatralno-taneczny występujący m.in. w Katarze, Włoszech, Singapurze i USA. Dziewczyna z walizką to jej pierwsza książka.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij