stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie podróżnicze: Chiny od kuchni

  • czwartek, 13 grudnia,
    godz. 18.00
  • Plama
    Gdańsk, Pilotów 11  mapa
  • wstęp wolny

"Plama" Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze. 13 grudnia (czwartek) o kulinarnej podróży po Chinach i nie tylko opowie Małgorzata Zimnoch.Projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

"Czy Chińczycy jedzą zupki chińskie?
O której siada się w Chinach do śniadania i dlaczego nie ma tu kawy? Ile lat potrzebuje zgniłe jajko, żeby stać się przysmakiem? Czy wszystko w Chinach daje się zjeść? Co było pierwsze - pizza czy chińska zupka? Chociaż w sumie jakie ma to znaczenie, skoro jedno i drugie wymyślili Chińczycy. Zapraszam na pełną smaku i niespodzianek podróż po Chinach od kuchni.

P.S.
To nieprawda, że Chińczycy jedzą wszystko, co przed nimi nie ucieka. Jak ucieka, to dogonią i też zjedzą"


Małgorzata Zimnoch - podróżuje, obserwuje i dokumentuje. Lubi wędrować tam, gdzie nie potrafi się dogadać i nikogo nie zna, bo wtedy najlepiej odkrywa ludzi i świat. W podróży jest ciekawska, a najwięcej przyjemności daje jej poznawanie miejsc poprzez smaki i zapach. Jej pasją są zdjęcia i filmy, a od niedawna w podróży towarzyszy jej dron. Motto, które pozwala jej spoglądać na siebie i na świat z odpowiedniej perspektywy: "Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy z wioski".

"Plama" Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.gak.gda.pl
www.facebook.com/PlamaGAK

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij