stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Adamem Bodnarem: Obywatel PL

Zapraszamy na spotkanie, którego bohaterem będzie autor książki "Obywatel PL": Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich RP od 2015 roku, działacz na rzecz praw człowieka, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w latach 20102015. Rozmowę online wokół książki poprowadzi Michał Ostasz, dziennikarz Interia.pl.

Spotkanie będzie transmitować na swoim Facebook'uBiblioteka Gdynia.

Opis książki "Obywatel PL" (za Wydawnictwo MANDO):

Czy nasza demokracja jest zagrożona?
Skąd w nas tyle podziałów?
W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i kontrowersjach związanych z praworządnością, prawami mniejszości i aborcją. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, w odważnej rozmowie z Bartoszem Bartosikiem prześwietla kondycję państwa. Zwraca uwagę na trudny dialog lewicy z chrześcijaństwem i nie zapomina o wykluczonych. Pokazuje dynamikę samorządów i bogactwo lokalnych społeczności, które dają Polsce energię do zmian. Obnaża wady transformacji ustrojowej, wskazując na jej ofiary i bohaterów. Zastanawia się nad przyszłością kolejnych pokoleń i wyczula na niebezpieczeństwa związane z obecną epidemią.

Współautorem książki jest Bartosz Bartosik.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?