• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie autorskie i oprowadzanie po wystawie

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki prof. Maciejem Szymanowiczem, kuratorem wystawy "Wdzięk i fantazja" Moda i reklama w twórczości fotograficznej Zbigniewa Wołyńskiego, którą obecnie można zwiedzać w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Podczas wydarzenia porozmawiamy również z graficzką Julią Mirny, która zaprojektowała oprawę graficzną książki oraz samej wystawy.

30 kwietnia - 18 września 2022, godz. 10:00 - 16:00

Wstęp wolny
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka, kuratorka Gdańskiej Galerii Fotografii, oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Po spotkaniu zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Macieja Szymanowicza.

Publikacja, poświęcona twórczości Zbigniewa K. Wołyńskiego, powstała z przekonania o konieczności przypomnienia dorobku tego wybitnego twórcy, który na wielu poziomach wykraczał poza utarte schematy funkcjonowania fotografów w dobie PRL-u i jak nikt inny potrafił łączyć świat sztuki i komercji, wnosząc niepodważalny wkład w rozwój polskiej fotografii mody i reklamy. Książka ukazuje twórczość artysty w kontekście społeczno-politycznym oraz ówczesnych przemian w sztuce. Dużo uwagi poświęcono również polskiej modzie drugiej połowy lat pięćdziesiątych, temacie uwiecznianym przez Wołyńskiego, a także zagadnieniu reklamy w PRL-u. Znaczenie jego prac wybiega bowiem poza samą fotografię, a zdjęcia stanowią także unikalny materiał dla badaczy historii polskiej mody oraz reklamy czasów PRL-u.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Więcej informacji o książce: http://www.mng.gda.pl/2022/06/09/nowosci-wydawn...

Do zobaczenia!

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jednym z najstarszych zabytków Gdyni jest Domek Abrahama. Gdzie się znajduje?