• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkania literackie w IKM. Po co nam poezja

Listopadowa aura sprzyja czytelnictwu. Po lekturze warto o przeczytanych książkach porozmawiać, na przykład w Instytucie Kultury Miejskiej. W planach na najbliższy czas panel o poezji i jej znaczeniu w czasach chaosu, zamętu i przemocy z Magdaleną Kicińską, Małgorzatą Lebdą i Jakubem Kornhauserem (22 listopada); rozmowa o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno z Agatą Romaniuk (23 listopada); rodzinne spotkanie autorskie z Adamem Mirkiem, twórcą "Bebechów" (26 listopada), spotkanie o przygodach detektywki Pani Szczupaczyńskiej (28 listopada) oraz dyskusja o fenomenie prozy Faulknera z Jackiem Dehnelem, Maciejem Płazą i Piotrem Tarczyńskim, autorami nowych przekładów powieści noblisty (29 listopada).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11.



Rozmowy o stanie świata. Po co nam poezja? 22 listopada, godz. 18.00. IKM, Targ Rakowy 11, wstęp wolny
Podczas kolejnej odsłony Rozmów o stanie świata powracamy do świata poezji. Czy w czasach chaosu, zamętu i przemocy poezja potrzebna jest bardziej niż zwykle? Dlaczego piszemy i sięgamy po poezję? Na jakie pytania odpowiada współczesna poezja. Nad tym wszystkim zastanowimy się w gronie poetek i poetów: Magdaleny Kicińskiej, Małgorzaty Lebdy i Jakuba Kornhausera. Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

Magdalena Kicińska - reporterka, redaktorka naczelna "Pisma. Magazynu Opinii". Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Autorka książki "Pani Stefa", współautorka książek "Teraz '43. Losy" i "Dom w butelce", zbioru reportaży "Przecież ich nie zostawię". W lutym 2019 ukazały się "Środki transportu", jej poetycki debiut.

Małgorzata Lebda - autorka sześciu książek poetyckich, w tym nagradzanych tomów "Matecznik" i "Sny uckermärkerów". Jej książki poetyckie ukazały się w przekładzie na języki: czeski, włoski, serbski, ukraiński, słoweński, duński. Doktorka nauk humanistycznych, felietonistka, animatorka kultury, redaktorka, naukowczyni zainteresowana związkami wizualności z literaturą, ultramaratonka. Jej debiut powieściowy "Łakome" ukazał się w 2023 roku w wydawnictwie Znak.

Jakub Kornhauser - poeta, eseista, tłumacz, doktor literaturoznawstwa. Współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Filologicznym UJ.

Opinie

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Trójmieście to...?