• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkania literackie w IKM. Historie późnych miłości

Listopadowa aura sprzyja czytelnictwu. Po lekturze warto o przeczytanych książkach porozmawiać, na przykład w Instytucie Kultury Miejskiej. W planach na najbliższy czas panel o poezji i jej znaczeniu w czasach chaosu, zamętu i przemocy z Magdaleną Kicińską, Małgorzatą Lebdą i Jakubem Kornhauserem (22 listopada); rozmowa o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno z Agatą Romaniuk (23 listopada); rodzinne spotkanie autorskie z Adamem Mirkiem, twórcą "Bebechów" (26 listopada), spotkanie o przygodach detektywki Pani Szczupaczyńskiej (28 listopada) oraz dyskusja o fenomenie prozy Faulknera z Jackiem Dehnelem, Maciejem Płazą i Piotrem Tarczyńskim, autorami nowych przekładów powieści noblisty (29 listopada).

maj 16

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
cze 7

piątek, godz. 17:00

bilety 250 zł
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11.

Historie późnych miłości. Spotkanie autorskie z Agatą Romaniuk. 23 listopada, godz. 18.00. IKM, Targ Rakowy 11, wstęp wolny
Czy to prawda, że na miłość nigdy nie jest za późno? Agata Romaniuk w swojej książce "Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości" przygląda się miłościom nie pierwszym, niespodziewanym, dojrzałym, często ostatnim. O tym, jak otworzyć się na uczucie, gdy wydaje nam się, że wszystko co ważne już za nami z Agatą Romaniuk porozmawia Dagny Kurdwanowska.

Książka to zbiór prawdziwych historii dojrzałych miłości, które nie miały prawa się zdarzyć, a jednak się wydarzyły na ostatniej prostej życia. Te nieoczywiste, słodko-gorzkie opowieści, dają nadzieję, że nigdy nie jest za późno na przeżycie czegoś ważnego. Powiedzieć komuś "Nie jesteś moją pierwszą miłością, ale wiem, że będziesz ostatnią" to jedna z najpiękniejszych obietnic, jakie możemy złożyć.

Agata Romaniuk - pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2019 ukazała się jej książka reporterska "Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu". Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach "Przewiew. 12 opowieści otwartych" i "Nadzieja". Jest także autorką książki "Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?". Publikuje teksty w "Dużym Formacie", "Przekroju", "Piśmie", magazynie "Non/Fiction" i "Reportagen".
Od 2021 roku ukazuje się jej seria detektywistyczna dla dzieci "Kocia Szajka". W 2022 roku wydała swój powieściowy debiut "Proste równoległe". Autorka dwujęzycznej książki dla dzieci "Bal u lamorożca. Polsko-ukraińskie bajki o przyjaźni".

Tajemnice Bebechów - rodzinne spotkanie autorskie z Adamem Mirkiem. 26 listopada, godz. 14.00. IKM, Targ Rakowy 11, wstęp wolny
Czy wiesz jakie tajemnice skrywają twoje bebechy? Dlaczego twój oddech pachnie czasami jak oddech zombiaka? Dlaczego męczysz się nad nauką, ale nie wtedy, kiedy oglądasz seriale? Nasze ciała to wyjątkowo skomplikowane i zagadkowe maszynerie. Przyjrzymy im się podczas spotkania z wyjątkowym naukowcem, Adamem Mirkiem, autorem książki "Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą".

- Chodź, zajrzymy do wnętrza twojego organizmu. Uroczyście przysięgam: nie cofniemy się przed niczym, żadna (nawet najbardziej obleśna!) tajemnica ludzkiego ciała nas nie powstrzyma. Wślizgniemy się z lupą w sam środek twoich bebechów - obiecuje Adam Mirek.

Adam Mirek - trochę szalony i supermądry naukowiec. Młodzi kochają go za to, jak opowiada o nauce w mediach społecznościowych, a dorośli pewnie bardziej docenią fakt, że zrobił doktorat na dwóch uczelniach.

Opinie

Sprawdź się

Z którymi inicjatywami kulturalnymi jest związana ERGO Hestia?