• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Spojrzenia" wystawa Agnieszki Wielewskiej

"Spojrzenia" są wystawą malarstwa Agnieszki Wielewskiej, prezentującą przede wszystkim obrazy powstałe w ostatnim roku, choć nie tylko. Obrazy są opowieścią o świetle - nasycone laserunkami, czyli półtransparentymi olejnymi warstwami malarskimi, wykonane w technice charakterystycznej dla artystki.

Uzupełnieniem wystawy są małoformatowe martwe natury, namalowane w ramach otrzymanego trzymiesięcznego Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk. Są to nie tyle klasyczne studia przedmiotu z detalicznym opisem (faktury, kształtu, koloru), co raczej obserwacja światłocienia jako zjawiska opowiadającego o wrażeniowości.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 grudnia o godz. 18:00 w Sztuce Wyboru. Wystawa będzie czynna od 17 grudnia do 10 stycznia 2021 w godzinach otwarcia księgarni.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

Agnieszka Wielewska - urodzona w 1992 roku w Gdańsku, to artystka młoda, ale już doceniona i ze sporym dorobkiem artystycznym. Jest absolwentką Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (dyplom w 2017), zeszłoroczną laureatką Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu innych stypendiów m.in. Stypendium im. Henry'ego J.T. Dorena, Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk. Została nagrodzona za dyplom malarski przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest finalistką I Biennale Malarstwa Lubelska Wiosna (2021) oraz Nagrody Eibischa (2021) oraz półfinału międzynarodowego konkursu Strabag Art Award 2021.

Jej obrazy prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Zurychu, Debreczynie, w Krakowie, Sopocie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Warszawie, Stalowej Woli, Kazimierzu Dolnym, Lublinie. Współpracuje z paryską galerią Maison Gallery.

Poza malarstwem zajmuje się plakatem, ilustracją oraz animacją filmową. Równoległe działa jako scenograf w teatrach zarówno dramatycznych jak i lalkowych - m.in. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu, Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu; Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatrze Baj w Warszawie. W 2018 roku, doceniona za scenografię do spektaklu "Nie wierzę w śmierć", otrzymała Nagrodę Teatralną Miasta Gdańsk oraz została wyróżniona w ramach konkursu o Nagrodę Scenograficzną Jerzego Moskala 2018.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?