• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu | Wrzeszcz z góry

Niewielu wie jak Wrzeszcz wygląda z góry, niewielu ma pojęcie co znajduje się na jego wzgórzach. Zapraszamy na spacer po najwyższych wzniesieniach dzielnicy - od tajemniczego Parku im. Romualda Traugutta, przez wyjątkową Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja pójdziemy na szczyt Góry Szubienicznej, gdzie znajduje się Zbiornik Wody Stary Sobieski - miejsce z wyjątkową historią i widokiem na miasto. Poznamy bogatą historię powstałego przed stu laty cmentarza urnowego, który od kilku lat jest Parkiem Nostalgicznym.

w każdą środę (od 14.06 do 27.09.2023), godz. 09:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy piątek (do 29.09), godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 55 zł
ulgowy 45 zł
19 sierpnia: Wrzeszcz z góry
Start spaceru: Lapidarium w Parku Akademickim (obok Politechniki Gdańskiej, wejście od ulicy Narutowicza), godz. 11.00

Prowadzenie spaceru:
Michał Ślubowski
- historyk, przewodnik, twórca strony Gedanarium, autor książek o gdańszczankach "Czarownice, mieszczki, pokutnice" oraz "Proszarki, celebrytki i święte"

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu
to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na trzeci sezon! Podczas dziewięciu spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.

Spacery odbywają się w weekendy i są będą biletowane - dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ przewidziana jest pula biletów zniżkowych.

Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Normalne: 25 zł
Zniżkowe dla uczniów/studentów i generacji +60: 15 zł*

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*wpisz kod zniżkowy: student / +60 podczas zakupu online
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?