stat
Impreza już się odbyła

Sonata na plaży - Grzegorz Płonka

Zapraszamy na kameralny i jedyny koncert Grzegorza Płonki - niepełnosprawnego pianisty, bohatera fabularnego filmu "Sonata" prezentowanego w Konkursie Głównym tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni. Artysta wystąpi na plaży przy Contrast Cafe Gdynia (Bulwar Nadmorski) w piątek 24 września o godzinie 15:30 (wstęp wolny). Towarzyszyć mu będą odtwórcy głównych ról i prawdziwi bohaterowie filmu.

lis 5

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 99 - 139 zł
gru 2

czwartek, godz. 20:00

bilety 50 - 60 zł
Kup bilet
Historię życia niezwykłego muzyka ukazuje film "Sonata", którego autorem scenariusza i reżyserem jest Bartosz Blaschke. W rolę Grzegorza Płonki wcielił się Michał Sikorski. Na ekranie partnerują mu: Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat, Jerzy Stuhr, Lech Dyblik i Konrad Kąkol.

koncerty w Trójmieście


Grzegorz, latami diagnozowany jako dziecko autystyczne, żyje w swoim hermetycznym świecie i nie potrafi nawiązać kontaktu ze światem. Wydaje się, że jego jedyną pasją jest uderzanie w klawiaturę starego fortepianu. Po kilkunastu latach wychodzi na jaw, że przyczyną izolacji Grzegorza nie jest autyzm, tylko głęboki niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Niestety nikt poza nim samym i najbliższą rodziną nie wierzy, że niesłyszący chłopak - choć wspomagany nowoczesną technologią - spełni swoje marzenia.

Film ukazujący autentyczną historię muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla, który przeszedł okupioną walką drogę do osiągnięcia niemożliwego, jest prezentowany w Konkursie Głównym 46. FPFF. To pełnometrażowy debiut fabularnym reżysera.

Grzegorz przez kilkanaście lat żył w swoim hermetycznym świecie. Nie znał słów, więc nie mógł się komunikować, przekazać prostych, podstawowych informacji. Kiedy usłyszałem, jak gra i kiedy poznałem jego nieprawdopodobną historię podjąłem decyzję, by poświęcić kilka lat życia i poprzez mój film pomóc mu wyjść z tego zamkniętego świata. - mówi autor scenariusza i reżyser filmu Bartosz Blaschke.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...