• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sobota z Baltic Horizons

W jaki sposób mówić o kryzysie klimatycznym, by nie wywoływać przerażenia wśród odbiorców, tylko motywować ich do podejmowania działań polepszających stan naszej planety? Jedną z najsłynniejszych prac, poruszających problem klimatu, niezwykle silnie skłaniającej do szerszej refleksji jest projekt "Sun & Sea", prezentowany w Pawilonie Litewskim w 2019 roku. Praca ta zainauguruje nasze rozmowy podczas dyskusji "Jak mówić o kryzysie klimatycznym, by zostać usłyszanym?". Wspólnie z gośćmi zastanowimy się nad wyróżnieniem najlepszych edukacyjnych metod przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu i ich rozpropagowania.

Następnie Karolina Greś z Fundacji Artystyczna Podróż Hestii opowie o zwycięskim projekcie rzeźby zaproponowanym przez Andriusa Labašauskasa, wyłonionym w 1. edycji konkursu Baltic Horizons, który powstanie w Sopocie jeszcze w 2023 roku.
Plan wydarzeń - sobota 10.06.
12.00-13.30 JAK MÓWIĆ O KRYZYSIE KLIMATYCZNYM, BY ZOSTAĆ USŁYSZANYM?
14.00-15.30 NOWA RZEŹBA DLA SOPOTU

Baltic Horizons to międzynarodowy konkurs na rzeźbę dla Sopotu, którego tematem są zmiany ekologiczne i wpływ człowieka na środowisko w regionie Bałtyku. Inicjatorami i współorganizatorami konkursu są Miasto Sopot, ERGO Hestia, Fundacja Artystyczna Podróż Hestii oraz Państwowa Galeria Sztuki.

Na wystawie podsumowującej 1. edycję konkursu zobaczymy prace 10 artystów i artystek z Polski, Litwy, Łotwy i Finlandii, reprezentujących różne pokolenia i postawy artystyczne, których łączy wrażliwość na tematy związane ekologią i kondycją człowieka w XXI wieku. Na ekspozycji znajdą się zarówno ich projekty konkursowe, jak i wcześniejsze prace - rzeźby, instalacje, prace wideo, a także dokumentacja fotograficzna działań w przestrzeni publicznej realizowanych przez tych artystów.

Wystawa finałowa I edycji Baltic Horizons dostępna będzie dla zwiedzających do 18 czerwca 2023.

Więcej informacji nt. konkursu Baltic Horizons https://baltichorizons.com/

Organizatorzy pierwszej edycji konkursu Baltic Horizons: Miasto Sopot, ERGO Hestia, Państwowa Galeria Sztuki oraz Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Espoo (Finlandia), Łotewskie Centrum Sztuki Nowoczesnej w Rydze (Łotwa), Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie (Litwa) oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku (Polska).

Partnerzy wydarzenia:
Honorowi: Ambasada Republiki Litwy, Ambasada Republiki Łotwy, Ambasada Republiki Finlandii, UNEP GRID, UN Global Compact, Instytut Oceanologii,
Medialni: Vogue, Contemporary Lynx, BLOK, Notes na 6 Tygodni, Polityka, Onet, Gazeta Wyborcza, Trojmiasto.pl

Opinie

Sprawdź się

Jak często wręczana jest wymyślona w Gdańsku nagroda Europejski Poeta Wolności?