stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Smutne Piosenki

Dzień po Wszystkich Świętych koncert idealny na długi weekend pełen zadumy - zespołu Smutne Piosenki.

Zagrali mnóstwo koncertów, w czasie których dali się poznać jako genialni muzycy. Świetnie czują się w jazzie i poezji śpiewanej, flirtując umiejętnie z popem, elektroniką, a nawet folkiem - i taka jest ich pierwsza płyta "Dziki ogród", która w wersji digitalnej ukazała się 26 maja, natomiast 14 czerwca w wersji fizycznej.

jazz - koncerty w Trójmieście


Urzekająco zaśpiewana, z melodiami, których nie da się zapomnieć. Jednym słowem: okno do poetyckiego, lecz naturalnego, emocjonalnego, jednak przyziemnego, wewnętrznego świata.

Zawartość debiutanckiej płyty studyjnej zespołu Smutne Piosenki najlepiej oddaje jej tytuł. "Dziki ogród" to nieskrępowana plątanina gatunków, stylów, nastrojów, uczuć i tematów, a przy tym bardzo melodyjna.

"Dziki ogród" ma już na koncie sukcesy - piosenka przyciągnęła uwagę Marii Sadowskiej w konkursie SKODA Auto Muzyka 2017, zdobyła nagrodę jury pod przewodnictwem Natalii Przybysz na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017, przez kilka miesięcy utrzymywała się w pierwszej dziesiątce rankingu "Będzie głośno" radiowej Czwórki i nieomal wygrała eliminacje Narodowego Centrum Polskiej Piosenki do zeszłorocznych opolskich Debiutów. Po rekomendacjach od Piotra Stelmacha, Krzysztofa Dominika i Rafała Poliwody zabrakło jej do zwycięstwa dwóch punktów.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=43Dta4ZNZ14

Zespół:
Iza Polit - wokal
Michał Ruksza - piano
Paulina Frąckowiak - bas
Jakub Szwarc - perkusja

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?