stat
Wydarzenie już się odbyło

Slam bez kasy

Minął rok odkąd rozpoczęliśmy naszą przygodę z organizacją trójmiejskiej ligi slamowej. Od tamtej pory działo się bardzo wiele. Oglądaliśmy wspaniałe występy, słuchaliśmy angażujących tekstów, wymienialiśmy emocje i wrażenia, a przede wszystkim stworzyliśmy przestrzeń, w której ważni są ludzie, ich pasja i osobowość. To była dobra decyzja.

W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Pragniemy zaprosić Was na II edycję gdańskich Eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego. Gotowi? Niech nasz poetycko-performerski tygiel trwa w najlepsze!

Przybywajcie tłumnie, bo będzie się działo! Uczestnicy, zbierając punkty w czterech kolejnych slamach poetyckich, zawalczą o to, kto będzie reprezentował Gdańsk w konkursie poznańskim! "Slam bez kasy", Gdański Archipelag Kultury, inicjatywa kulturalna Sadzą Malowane Słońce oraz redakcja portalu Dzień Dobry Sopot - Esopot.pl zadba o to, by tegoroczne turnieje dostarczyły potężnej dawki emocji.

Spotkajmy się w miejscach, w którym przetnie się poezja, improwizacja i sztuka performance'u. Spotkajmy się, bo warto!

Jeżeli czujesz w sobie duszę artysty, chcesz spełniać się jako autor czy też lubisz oddawać się refleksji nad twórczością innych - przyjdź koniecznie. Nie może Ciebie zabraknąć.

- Podobnie jak raperzy, urządzający freestyle'owe bitwy, tak poeci żywego słowa ścierają się w formule slamowej, prezentując własną literaturę, elementy improwizacji i gry z publiką. Zapraszamy zarówno osoby doświadczone, jak i te, które chciałby po raz pierwszy spróbować swoich sił w zaciętej walce o zdobycie względów przybyłych gości. Głosować może każdy, zatem to Wy zadecydujecie, kto zostanie doceniony, kto wejdzie na podium i komu przypadną przygotowane przez nas nagrody w każdym z wydarzeń konkursowych!

- Zasady slamów są bardzo proste. Z grona wszystkich zgłoszonych uczestników na drodze losowania określa się pary, które będą walczyć w systemie pucharowym tak długo, aż wspólnie wyłonimy zwycięzcę. W trakcie każdego starcia zawodnikom przypisywane będą kolory. Po tym jak dana para zakończy swoje recytacje, osoby zasiadające na widowni zagłosują poprzez uniesienie karty o właściwej barwie przypisanej do danego poety, wybierając występ, który był w ich zdaniem lepszy.

- Eliminacje do mistrzostw odbędą się w czterech turach. Wystarczy, że weźmiesz udział w trzech z nich. Finaliści i półfinaliści każdego ze slamów eliminacyjnych otrzymają określoną ilość punktów rankingowych, na podstawie których wyłoniony zostanie reprezentant Gdańska i Sopotu na mistrzostwa krajowe.

Terminy slamów eliminacyjnych to:
- 25 stycznia 2020 godz. 19:00 - SLAM w Blokowisku: Chłód / GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk.
- 18 lutego 2020 godz. 19:00 - Slam bez kasy, Pub LOFT, ul. Młyńska 15, Gdańsk.
- 11 marca 2020 godz. 19.00 - Delirium do preludium? #2 | Slam Poetycki / Klub SPATiF, ul. Bohaterów Monte Cassino 54, Sopot.
- 18 kwietnia 2020 (slam obowiązkowy!) godz. 19:00 - Slam w Blokowisku / Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk.

Regulamin:
1.Udział jest bezpłatny.
2. Zgłosić można osobiście przed startem.
3. Możliwa jest prezentacja tylko własnych tekstów.
4. Tekst można przeczytać z kartki/telefonu.
5. Pojedynczy występ nie może przekroczyć 3 minut.
6. Organizator przewiduje nagrody.
7. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym.
8. O doborze występujących na scenie zadecyduje losowanie.
9. Zwycięzca pojedynku przechodzi do następnej rundy.
10. Liczba rund zależy od ilości zgłoszonych osób.
12. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie.
13. W przypadku remisu obowiązuje dogrywka.
14. Ze względu na ograniczony czas trwania wydarzenia organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia lisy startowej.
15. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
16. Nie można korzystać z rekwizytów ani instrumentów muzycznych.
17. Uczestnik slamu poetyckiego zgadza się na rejestrację i wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych i informacyjnych realizowanych przez Organizatora.
18. Uczestnik wyraża zgodę na prawo do korzystania i rozporządzania przez organizatorów wykonaniem na następujących polach eksploatacji:
a publiczne wykonanie
b transmisja
c utrwalenia techniką audiowizualną dla celów promocyjnych artystów i projektu, zwielokrotnienia utrwaleń dokonanych jak wyżej
d wielokrotne odtwarzanie całości lub fragmentów za pomocą fonii i wizji przewodowej lub bezprzewodowej przy pomocy jakichkolwiek środków technicznych, w tym za pośrednictwem satelity, publiczne udostępnianie tak, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym
e wprowadzenia do pamięci komputera i do sieci multimedialnej nadań bez ograniczeń
f wykorzystywania zapisu występu dla celów informacyjnych i promocyjnych
19. Uczestnik zgadza się na przetwarzanie danych osobowych - RODO -
20. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
21. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: