stat
Wydarzenie już się odbyło

Slam bez kasy

Minął rok odkąd rozpoczęliśmy naszą przygodę z organizacją trójmiejskiej ligi slamowej. Od tamtej pory działo się bardzo wiele. Oglądaliśmy wspaniałe występy, słuchaliśmy angażujących tekstów, wymienialiśmy emocje i wrażenia, a przede wszystkim stworzyliśmy przestrzeń, w której ważni są ludzie, ich pasja i osobowość. To była dobra decyzja.

W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Pragniemy zaprosić Was na II edycję gdańskich Eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego. Gotowi? Niech nasz poetycko-performerski tygiel trwa w najlepsze!

Przybywajcie tłumnie, bo będzie się działo! Uczestnicy, zbierając punkty w czterech kolejnych slamach poetyckich, zawalczą o to, kto będzie reprezentował Gdańsk w konkursie poznańskim! "Slam bez kasy", Gdański Archipelag Kultury, inicjatywa kulturalna Sadzą Malowane Słońce oraz redakcja portalu Dzień Dobry Sopot - Esopot.pl zadba o to, by tegoroczne turnieje dostarczyły potężnej dawki emocji.

Spotkajmy się w miejscach, w którym przetnie się poezja, improwizacja i sztuka performance'u. Spotkajmy się, bo warto!

Jeżeli czujesz w sobie duszę artysty, chcesz spełniać się jako autor czy też lubisz oddawać się refleksji nad twórczością innych - przyjdź koniecznie. Nie może Ciebie zabraknąć.

- Podobnie jak raperzy, urządzający freestyle'owe bitwy, tak poeci żywego słowa ścierają się w formule slamowej, prezentując własną literaturę, elementy improwizacji i gry z publiką. Zapraszamy zarówno osoby doświadczone, jak i te, które chciałby po raz pierwszy spróbować swoich sił w zaciętej walce o zdobycie względów przybyłych gości. Głosować może każdy, zatem to Wy zadecydujecie, kto zostanie doceniony, kto wejdzie na podium i komu przypadną przygotowane przez nas nagrody w każdym z wydarzeń konkursowych!

- Zasady slamów są bardzo proste. Z grona wszystkich zgłoszonych uczestników na drodze losowania określa się pary, które będą walczyć w systemie pucharowym tak długo, aż wspólnie wyłonimy zwycięzcę. W trakcie każdego starcia zawodnikom przypisywane będą kolory. Po tym jak dana para zakończy swoje recytacje, osoby zasiadające na widowni zagłosują poprzez uniesienie karty o właściwej barwie przypisanej do danego poety, wybierając występ, który był w ich zdaniem lepszy.

- Eliminacje do mistrzostw odbędą się w czterech turach. Wystarczy, że weźmiesz udział w trzech z nich. Finaliści i półfinaliści każdego ze slamów eliminacyjnych otrzymają określoną ilość punktów rankingowych, na podstawie których wyłoniony zostanie reprezentant Gdańska i Sopotu na mistrzostwa krajowe.

Terminy slamów eliminacyjnych to:
- 25 stycznia 2020 godz. 19:00 - SLAM w Blokowisku: Chłód / GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk.
- 18 lutego 2020 godz. 19:00 - Slam bez kasy, Pub LOFT, ul. Młyńska 15, Gdańsk.
- 11 marca 2020 godz. 19.00 - Delirium do preludium? #2 | Slam Poetycki / Klub SPATiF, ul. Bohaterów Monte Cassino 54, Sopot.
- 18 kwietnia 2020 (slam obowiązkowy!) godz. 19:00 - Slam w Blokowisku / Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk.

Regulamin:
1.Udział jest bezpłatny.
2. Zgłosić można osobiście przed startem.
3. Możliwa jest prezentacja tylko własnych tekstów.
4. Tekst można przeczytać z kartki/telefonu.
5. Pojedynczy występ nie może przekroczyć 3 minut.
6. Organizator przewiduje nagrody.
7. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym.
8. O doborze występujących na scenie zadecyduje losowanie.
9. Zwycięzca pojedynku przechodzi do następnej rundy.
10. Liczba rund zależy od ilości zgłoszonych osób.
12. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie.
13. W przypadku remisu obowiązuje dogrywka.
14. Ze względu na ograniczony czas trwania wydarzenia organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia lisy startowej.
15. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
16. Nie można korzystać z rekwizytów ani instrumentów muzycznych.
17. Uczestnik slamu poetyckiego zgadza się na rejestrację i wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych i informacyjnych realizowanych przez Organizatora.
18. Uczestnik wyraża zgodę na prawo do korzystania i rozporządzania przez organizatorów wykonaniem na następujących polach eksploatacji:
a publiczne wykonanie
b transmisja
c utrwalenia techniką audiowizualną dla celów promocyjnych artystów i projektu, zwielokrotnienia utrwaleń dokonanych jak wyżej
d wielokrotne odtwarzanie całości lub fragmentów za pomocą fonii i wizji przewodowej lub bezprzewodowej przy pomocy jakichkolwiek środków technicznych, w tym za pośrednictwem satelity, publiczne udostępnianie tak, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym
e wprowadzenia do pamięci komputera i do sieci multimedialnej nadań bez ograniczeń
f wykorzystywania zapisu występu dla celów informacyjnych i promocyjnych
19. Uczestnik zgadza się na przetwarzanie danych osobowych - RODO -
20. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
21. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?

 

Najczęściej czytane