stat
Impreza już się odbyła

Slam Poetycki Gdynia - Dni Solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Tworzysz? Piszesz wiersze, opowiadania albo dzienniki? Improwizujesz? Masz o czym opowiedzieć? Przyjdź na Slam Poetycki w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie!

Zgłoszeni uczestnicy są łączeni w pary drogą losowania. Przedstawiają swoje teksty (w czasie nie dłuższym niż 3 minuty na jedną osobę), po czym publiczność głosuje, który z nich ma przejść do następnej rundy - i tak aż do finału! Jak się przygotować? Weź ze sobą od 5 do 7 niepublikowanych i nienagradzanych dotąd tekstów (chyba że wolisz wymyślać je na bieżąco!). Możesz je odczytać z kartki, zeszytu albo z telefonu. W pierwszej rundzie zaprezentuj tekst powiązany z tematyką KRYZYSU PSYCHICZNEGO. W następnych rundach panuje już całkowita dowolność tematów. Zapisy - mailowo, a jeśli zostaną miejsca lub ktoś nie przybędzie to przed wydarzeniem!

Slam poetycki narodził się dzięki robotnikowi-poecie z Chicago, który nazywał się Marc Kelly Smith. W 1984 roku zorganizował on serię odczytów poezji w jazz-klubie The Get-Me-High Lounge. Dwa lata później Marc zorganizował pierwszy w historii slam poetycki! Turnieje szybko zyskały popularność w Stanach, by potem rozprzestrzenić się na cały świat, w tym dotrzeć do Europy. W Polsce pierwszy raz slam odbył się w 2003. Obecnie slamy poetyckie odbywają się w wielu miastach Polski, przyciągają do siebie ludzi młodych i starszych, którzy chcą powiedzieć od siebie coś ważnego i zaprezentować swoją twórczość zaangażowanej publiczności!

Niezastąpiony na trójmiejskiej scenie duet Zuzanna Tomaszewska & Przemysław Szczygieł zadbają nie tylko o sprawiedliwy przebieg konkursu, ale też o wspaniałą atmosferę tego wieczoru!

I miejsce (zwycięzca w finale) - 350 pln
II miejsce (finalista) - 150 pln

Uwaga: Ze względu na zagrożenie Covid-19 ograniczyliśmy liczbę miejsc oraz przed wejściem trzeba będzie podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. Możliwy będzie też pomiar temperatury.

Po tym wieczorze nie zostaniecie bez pamiątki - o dokumentację fotograficzną zadba Paulina Cirocka!

Przychodząc działasz na rzecz osób w kryzysie psychicznym! Slam zorganizowany w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Społeczna akcja "Odmień Swoją Głowę" ma na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych i zachęca do pozbycia się stereotypów oraz zrozumienia, że osoby doświadczające zaburzeń psychicznych, to ludzie tacy sami jak TY. Pamiętajmy, że co czwarty z nas miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym!

Organizator: Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku powstała pierwsza opera napisana w Gdańsku?