stat
Impreza już się odbyła

Show Me Your Tango - Izabela Kopeć

Tango śpiewane mezzosopranem już w maju zawita kolejno do Gdańska. Izabela Kopeć wraz z kwintetem klasycznym da recital w Filharmonii Bałtyckiej.

"Show Me Your Tango", koncert składający się z kilkunastu unikalnych pieśni Astora Piazzolli, zaaranżowanych na mezzosopran i kwintet klasyczny, to ponad godzinna uczta tanga nuevo. W programie znaleźć można utwory takie jak "Vuelvo al sur", "Los pajaros perdidos", "Milonga en ay menor", czy z rzadka wykonywany wokalnie "Oblivion".

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Cykl recitali jest kontynuacją płyty mezzosopranistki Izabeli Kopeć, wydanej w maju 2012r. pt. "Piazzolla. Show Me Your Tango" (wyd. MJM MUSIC PL). Album zebrał doskonałe recenzje w tygodniku "Polityka", "Rzeczpospolitej", "Polska The Times", "Twoim Stylu". Promował go utwór pt. "Oblivion", do którego teledysk wyreżyserowała Kasia Adamik.

Do swoich koncertów Izabela Kopeć zaprasza uznanych polskich i zagranicznych instrumentalistów. W Hali Stulecia i Filharmonii Bałtyckiej wystąpią z nią Tomasz Filipczak (fortepian), Christian Danowicz (skrzypce, koncertmistrz wrocławskiej Orkiestry Leopoldinum), Konrad Kubicki (kontrabas), Robert Horna (gitara), Klaudiusz Baran (bandoneon).

Patronami medialnymi koncertu są: TVP Wrocław, Gazeta Wrocławska, Dziennik Bałtycki, portal Wroclove.pl, portal TangoNuestro.pl. Partnerami są: Związek Artystów Wykonawców STOART, wydawnictwo Kurhaus, BONECKY oraz Hair by Korzeniowska.

Producentem koncertu jest ARTMUS-IK

Izabela Kopeć jest mezzosopranem i najważniejszą polską przedstawicielką gatunku classical-crossover. Od lat łączy różne gatunki muzyki (pop, jazz, rock, a nawet house) z operowym głosem. W 2012 roku wraz z muzykami luksemburskiego Aconcagua Quintet wydała klasyczną płytę z pieśniami Astora Piazzolli pt. "Piazzolla. Show Me Your Tano". To hołd złożony przez artystów legendarnemu twórcy tango nuevo.

Płyta "Piazzolla. Show Me Your Tango" od premiery rynkowej zebrała już kilkanaście entuzjastycznych recenzji. Tygodnik "POLITYKA" w nr 25/2012 pisze: "Muzyka na albumie pozostaje wierna dawnym nagraniom samego Piazzolli. Z drugiej strony ekspresja Izy Kopeć, choć wpisana w klasyczne reguły śpiewu operowego, ma bardzo osobisty, oryginalny charakter (...) Warto posłuchać, nawet jeśli się nie jest koneserem tanga". Dziennik "Polska The Times" dodaje: "Ten krążek wchodzi w uszy po drugim, trzecim odtworzeniu i zostaje na bardzo długo". W 2013r. Izabela Kopeć została stypendystką Prezydenta m. st. Warszawy.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60-80 zł
Bilety w cenie 60-80 zł do nabycia:
Empik, kasy Filharmonii Bałtyckiej, eBilet.pl, Eventim.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?

 

Najczęściej czytane