stat
Wydarzenie już się odbyło

Science Cafe. Nasz niesamowity zmysł smaku

Smak to jeden z naszych najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu możemy ocenić jakość pokarmu, delektować się smakiem potraw i, co za tym idzie, cieszyć się życiem! Jednak dlaczego w niektórych zakątkach świata spożywa się produkty, które w innych uchodzą za dziwactwo i okropność? Czym tak naprawdę jest smak i jak go wykrywamy? O tym porozmawiamy podczas najbliższego Science Cafe. Spotkanie z prof. Danielle Reed odbędzie się 29 maja o godzinie 16:00.

lip 3

niedziela, godz. 13:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 1 - 10 zł
lip 16

sobota, godz. 14:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 1 - 10 zł
Pytanie, co ludziom smakuje, a co nie, jest przedmiotem nieustannych dociekań. Prof. Danielle Reed z Monell Chemical Center w Filadelfii (USA) poświęciła temu zagadnieniu swoją karierę naukową. Podczas wykładu dowiemy się, jak język i nos współdziałają ze sobą kreując smak? Dlaczego ludzie lubią słodycze? Dowiemy się, czy wszyscy czujemy te same smaki, a nawet przetestujemy własne poczucie smaku!

Uwaga! Wykład zostanie przeprowadzony w języku angielskim, z polskim tłumaczeniem symultanicznym.

Prof. Danielle Reed jest ekspertką w dziedzinie biologii zmysłu smaku i zapachu oraz międzyosobniczych różnic w percepcji smakowej i węchowej. Prof. Reed jest zastępcą dyrektora Monell Chemical Senses Center w Filadelfii w USA, ośrodka, który jest światowym liderem w badaniach chemosensorycznych. Prelegentka jest również członkinią zespołu kierowniczego Global Consortium of Chemosensory Research (GCCR), które łączy osoby na całym świecie prowadzące badania nad powiązaniami między chorobami układu oddechowego (np. COVID-19) i ich wpływem na zapach i smak.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępne TUTAJ.

Termin: 24.03.2022 | godz. 16:00
Wiek: 18+
Bilety: 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 - 20 zł
20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?