stat
Impreza już się odbyła

Saxofon na Trawie

Mocny finał Mobilnego Domu Kultury czyli koncert "Saxofon na trawie" oraz Pchli Targ, który odbędzie się w tym samym miejscu.

Maciej Sikała ur. w 1961 r . w Gdańsku. Muzyk jazzowy , saksofonista,  kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku (od 2013r) i Bydgoszczy (od 2012r) a także na Uniwersytecie w Zielonej Górze w latach 2004-2007. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polskiej sceny jazzowej m in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim,  Leszkiem Możdżerem,  Piotrem Wojtasikiem,  Jarosławem Śmietaną,  Leszkiem Kułakowskim,  Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman,  Ronnie Burrage,  Billy Harper,  Wayne Dockerey,  John Betsch,  Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski.

jazz - koncerty w Trójmieście


Nagrał ponad 50 płyt w tym sześć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody "Fryderyki". Prowadził trzykrotnie zajęcia na warsztatach jazzowych w Pułtusku i kilkunastokrotnie w Nysie oraz czterokrotnie w Chodzieży a ostatnio także w Puławach i Kielcach. Koncertował w Niemczech, Rosji, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii,  na Białorusi, Litwie, we Francji,  Szwecji,  Mołdawii, Rumunii,  Kanadzie,  Izraelu,  Austrii,  Ukrainie, Meksyku, Belgii, Indiach, Anglii, we Włoszech. 
W ankiecie  Jazz Forum ,,Jazz Top''  zajmował pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005 , 2010 i 2012-2019.

Obecnie prowadzi swój Septet oraz współpracuje m.in. z zespołami Kuby Stankiewicza, Wojciecha Majewskiego, Adama Golickiego, Cezarego Paciorka a także w kwartecie złożonym z wykładowców Akademii Muzycznej - Piotr Biskupski, Krzysztof Herdzin, Grzegorz Nadolny oraz z zespołem QYAVY. Od grudnia 2019 roku współpracuje z Anną Marią Jopek.  


Zapraszamy na Pchli Targ, który odbywa się na tym samym placu w godzinach 11-15
https://www.facebook.com/events/232548944728509
Miejsce: plac przy skrzyżowaniu Bulońskiej i Rakoczego

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?