stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sanatorium - premiera spektaklu

19 kwietnia o godzinie 16:00 odbędzie się premiera spektaklu "Sanatorium" przedstawiającego jeden dzień z życia kurortu. Całość opowiedziana jest z przymrużeniem oka, a główny wątek stanowi historia pewnej odnowionej po latach miłości, Wandy i Jasia, którzy kiedyś pracowali wspólnie w teatrze. Nad spektaklem pracują przede wszystkim seniorzy i seniorki ze Stowarzyszenia Seniorów "Starsi", koła seniora nr 5 oraz młodzi trójmiejscy artyści: Ewelina Damps, Magdalena Kasa, Katarzyna Wyborska, Ignacy Wiśniewski.

Relacja z imprezy

paź 7

czwartek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 60 zł
ulgowy 50 zł
Kup bilet
sty'22 16

niedziela, godz. godz., 16:00

bilety 60, 70, 75 zł
Kup bilet
"Sanatorium" to próba zmierzenia się ze wszystkimi aspektami życia tych specyficznych uzdrowisk - z atmosferą i regułami tego miejsca, życiem towarzyskim i ich wpływem na dalsze losy beneficjentów sanatorium, nonsensami służby zdrowia itp. Ważne jest, że scenariusz spektaklu zrodził się z rozmów i improwizacji podczas cyklicznych spotkań seniorów i artystów. Aby lepiej poznać i zrozumieć specyfikę funkcjonowania sanatorium grupa wybrała się do jednego z sopockich uzdrowisk. Tam przeprowadzone zostały rozmowy z kuracjuszami i pracownikami, co znacznie wzbogaciło scenariusz.
Adam Bogdan

Do projektu włączyły się aktywne osoby starsze, które chcą rozwijać swoje pasje - nie zamierzają tracić życia na bezproduktywne siedzenie przed telewizorem, lecz wolą same występować. Tymczasem młodzi artyści przekazują seniorom swoją wiedzę, ukierunkowują ich, tak aby wspomnienia osób 55+ i ich pomysły uzyskały artystyczny wyraz.

Organizator: Stowarzyszenie Seniorów "Starsi"
Partnerzy: Seniorzy w Akcji, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Projektornia GAK.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Patronat medialny: trojmiasto.pl, gdansk.pl, portal KIWI

Projekt sfinansowano ze środków Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach programu "Seniorzy w akcji".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...

 

Najczęściej czytane