• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Same Plusy, The Strings i Boeing, Boeing - najlepsze komedie teatralne w Trójmieście

14 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Już niedługo miłośnicy kulturalnych wrażeń i komedii znajdą kilka ciekawych pozycji dla siebie. Trójmiejska publiczność będzie miała okazję zobaczyć na Scenie Teatralnej NOT i w Teatrze Muzycznym w Gdyni spektakle komediowe w doborowych obsadach, takie jak: "Same Plusy", "The Strings", "Boeing, Boeing".
"Same Plusy" - 19.02 w Gdańsku na Scenie Teatralnej NOTSAME PLUSY #OnLIFE - to komediodramat o tym, że w życiu warto ŻYĆ...nie tylko dla siebie. W spektaklu występują znakomici aktorzy: Gabriela Muskała, Grażyna Wolszczak, Marieta Żukowska i Michał Czernecki/Łukasz Simlat. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, a reżyserem wybitny, wyróżniony wieloma nagrodami reżyser teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski. Już we wrześniu na deskach nowo powstałego warszawskiego teatru Garnizon Sztuki widzowie będą mieli okazję ponownie zobaczyć tę brawurowo zagraną i świetnie przyjętą przez publiczność sztukę.
Producentem spektaklu jest Fundacja Garnizon Sztuki.

Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy "znajomy" z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie drobiny empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie.

Obsada: Zuza - Gabriela Muskała, Ryśka - Grażyna Wolszczak, Elcia - Marieta Żukowska, Krzysztof - Michał Czernecki/Łukasz Simlat. Autorem sztuki jest Cezary Harasimowicz. Adaptacją i reżyserią zajął się Wawrzyniec Kostrzewski, scenografią Anna Adamek, muzyką Piotr Łobonarski, wizualizacje stworzyła Maria Wojciechowska, a reżyserią ruchu scenicznego zajęli się: Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, zaś kostiumami Anna Męczyńska i Jacek Mozelewski.

Bilety:

godzina 16 - sprawdź tutaj
godzina 18:30 - sprawdź tutaj
Lub na stronie www.teatralni.pl

"The Strings" - 14.02 w Teatrze Muzycznym w Gdyni i 6.03 na Scenie Teatralnej NOT w GdańskuNajnowsza sztuka Macieja Kowalewskiego "The Strings" w reżyserii autora w doborowej obsadzie. W miejskim parku niedaleko muszli koncertowej spotykają się Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu disco polo Figi, który dziś koncertuje w muszli.

Załamani panowie na zakręcie życiowym postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings. Choć początkowo postanowienie wygląda jak żart, dzięki determinacji i zbiegom okoliczności Ernest, Kotlet, Manuel i nowy tancerz Lerua odnajdują przyjaźń, pokonują życiowe słabości i osiągają muzyczny sukces. "The Strings" to komedia, która wzrusza do łez. Jest pozytywną opowieścią o miłości nie tylko do muzyki.

W obsadzie zobaczymy:Miśka Koterskiego, Bartosza Żukowskiego, Krzysztofa Wieszczka, Piotra Borowskiego i Wojciecha Brzezińskiego.

Bilety:

14.02.2022, Gdynia, Teatr MuzycznyMapka - nowa scena

godzina 17 - sprawdź tutaj
godzina 20:30 - sprawdź tutaj

6.03.2022, Gdańsk, Scena Teatralna NOTMapka

godzina 16 - sprawdź tutaj
godzina 19 - sprawdź tutaj
Lub na stronie www.teatralni.pl

"Boeing, Boeing"- 22.05 w Gdańsku na Scenie Teatralnej NOTBoeing, Boeing" to jedna z najczęściej wystawianych komedii na świecie. Ten lot nie powoduje turbulencji, a jedynie mnóstwo śmiechu. Sztuka autorstwa Marca Camolettiego zawiera wszystkie składniki dobrej farsy. Dodatkowo dobry humor gwarantuje wspaniały przekład tekstu, którego dokonał twórca dialogów w polskiej wersji filmu animowanego "Shrek" - Bartosz Wierzbięta. Bohaterem sztuki jest Maks. Znalazł on rozwiązanie pozwalające korzystać z wszystkich zalet poligamii, unikając jednocześnie jej wad. Reżyserem spektaklu jest Marcel Wiercichowski.

Jego kochanki-narzeczone są stewardessami pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych. Najważniejsze to opanowanie rozkładów lotów. Ustalony porządek burzy... postęp. Nowy Boeing jest większy, ma większą moc, jest szybszy. I wydarzy się nieuniknione - zmiana rozkładu lotów. Popsuje to cały harmonogram życia Maksa i doprowadzi go do białej gorączki. Świadkami karkołomnych wyczynów Maksa będą służąca Nadia i marzący o spokojnym małżeństwie, przyjaciel z dzieciństwa, Paweł.

Obsada: Maks - Mikołaj Roznerski , Janet - Karolina Chapko, Jola - Adrianna Kalska , Johanna - Anna Jarosik, Nadia - Elżbieta Jarosik, Paweł - Michał Meyer/Bogusław Kudłek .

Bilety:

godzina 16 - sprawdź tutaj
godzina 19 - sprawdź tutaj
Lub na stronie www.teatralni.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Spektakle

Opinie (3) 1 zablokowana

 • The strings

  The strings jest tak paskudną, nudną, naciąganą bylejaką okrutną stratą czasu i pieniędzy że nawet sobie nie wyobrażacie. No chyba że cieszy Was przeklinanie to ubawicie się po pachy. Zero polotu. Zdecydowanie nie polecamy.

  • 1 2

 • Tragedia

  Tekst i fabuła dramatycznie nudna.
  Wykonanie żenujące.
  Dwie scenki taneczne zagrane brawurowo zasługiwały na oklaski.
  Muzycznie i wokalnie nie do polecenia.
  Jednym słowem żenada.
  Po przerwie można było przysnąć.

  • 0 3

 • The strings

  A nam się podobało, płakałam ze śmiechu.
  Wiadomo że jak wszędzie znajdą się tacy co tylko krytykują.
  Więcej dystansu zalecam

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (2 opinie)

(2 opinie)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Które święto przyczyniło się do powstania teatru antycznego?

 

Najczęściej czytane