stat
Wydarzenie już się odbyło

Rozsądek a wariactwo - spotkanie autorskie z Martą Sapałą

Biblioteka Gdynia zaprasza na wirtualne spotkanie z Martą Sapałą wokół książki "Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków". Wydarzenie odbędzie się w ramach nadbałtyckiego festiwalu designu: Gdynia Design Days i będzie je można obejrzeć na żywo na a fanpejdżu Biblioteki Gdynia.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Marta Sapała poprowadzi nas krok po kroku w stronę minimalizmu. Autorka książki Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków rozważy definicję niezbędności oraz trudności związane z rezygnacją z konsumpcji we współczesnym świecie.

Pogoń za nowinkami za wszelką cenę, czy zdrowa równowaga?
Czym jest rzecz koniecznie potrzebna? Co absolutnie trzeba kupić, a z czego można zrezygnować? Czym kierujemy się robiąc zakupy? Czy decydując się na ich brak da się nadal normalnie funkcjonować w społeczeństwie? Jak trudno jest bronić się przed konsumpcją? Po co to robić? Gdzie jest granica? Czy da się wejść w posiadanie przedmiotów potrzebnych do życia nie wydając ani grosza, a jeśli tak, to jaki są tego koszty? Co zyskuje i co traci osoba, która postanowiła nie kupować?

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?