Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Romeo i Julia - spektakl gościnny (7 opinii)

balet
kasy:
58 661-60-00, 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
ocena:
5.0 / 5 (2 głosy)
5.0
Moscow City Ballet
Romeo i Julia
Wiliam Szekspir

Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa w lutym ponownie w Polsce!

W związku z ogromnym zainteresowaniem, grudniowymi spektaklami grupy MOSCOW CITY BALLET, postanowiliśmy zaprosić najlepszy zespól baletowy świata ponownie. Grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova - Golovanova przyjedzie do Polski, by zagrać najromantyczniejszy spektakl, jedno z największych dzieł Szekspira - "Romeo i Julia". Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zabierze polskich widzów do krainy piękna i miłości, której nie pokona nawet śmierć.

"Romeo i Julia" to ponadczasowa opowieść o miłości młodych, pięknych kochanków, Romea i Julii - członków dwóch zwaśnionych rodów: Capuleti i Montague. Zakochani zrobią wszystko, aby być ze sobą nie zważając na przeciwności losu i rodzinne waśnie. "Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości" - wzdychają zakochani Romeo i Julia w dramacie, który znany jest w każdym zakątku na ziemi. Już w lutym 2016 roku będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe interpretacje scen dramatu Szekspira, tym razem w wersji baletowej w towarzystwie przepięknej muzyki. Zapierająca dech w piersiach choreografia Moscow City Ballet pozwala wyrazić i przeżyć krańcowe doświadczenia miłości i śmierci, nienawiści i przebaczenia. Każdy ruch i gest tancerzy dopracowany jest do perfekcji, co nieodmiennie wzbudza zachwyt publiczności.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet nie da się opisać - trzeba ich doświadczyć! W ciągu ostatnich lat przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 200 tys. osób!

Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy, jak również ich profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov-Golovanov powiedział kiedyś: "To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów. To wszystko żyje we mnie..." Być może to jest tajemnica ich ogromnego, międzynarodowego sukcesu.

Ten, kto jeszcze nie miał okazji podziwiać talentu grupy lub chciałby ponownie przeżyć te niesamowite chwile, już w lutym będzie miał ku temu okazję. Niezwykłe połączenie wzruszających historii, muzyki oraz tańca będzie można oglądać w Polsce. Bilet na to wydarzenie to niezwykle oryginalny prezent na Walentynki, a spektakl oczaruje nie tylko miłośników tańca. Z pewnością warto zobaczyć grupę, która ukochała sobie Polską publiczność i dać się przenieść do pięknego świata tańca, miłości i marzeń.

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery